“Teknofest” qalibi BANM tələbəsi: “SOCAR prezidenti Rövşən Nəcəfin bizimlə görüşü böyük motivasiya yaratdı”
Fatimə Məmmədova may ayında Bakıda keçirilən “Teknofest” Aerokosmik və Texnologiya festivalında I yerə layiq görülmüş “Atəşgah” komandasının üzvlərindən biridir. Bakı Ali Neft Məktəbinin Kimya mühəndisliyi ixtisasının IV kursunda təhsil alır.
O, SOCAR-ın prezidenti Rövşən Nəcəfin Bakıda “Teknofest” qalibləri ilə görüşündə iştirak edib, həmçinin Türkiyənin Samsun şəhərində keçirilən festivala qatılıb.
Təəssüratlarını bölüşən BANM tələbəsi bildirir ki, SOCAR prezidenti Rövşən Nəcəflə görüş onlarda gələcək planları ilə bağlı böyük motivasiya yaradıb: “SOCAR prezidentinin “Teknofest” qaliblərini qəbul etməsi bizə, layihəmizə göstərilən böyük diqqətin sübutudur. Rövşən Nəcəfin bütün layihələrimizlə tanış olması, hamımızın adını bilməsi bizi çox heyrətləndirmişdi”.
Fatimə bildirir ki, bu görüş həm də Samsunda keçirilən tədbir zamanı onlarda böyük ruh yüksəkliyi yaradıb: “Böyük bir arenada layihələrimizi təqdim etmək, münsiflər qarşısında çıxış etmək xüsusi bir təcrübə idi və əvəzolunmaz xatirələrlə yadda qaldı”.

Fatima Mammadova is one of the members of the "Ateshgah" team, which was awarded the first place at the "Teknofest" Aerospace and Technology Festival held in Baku in May. She is a fourth-year student of the Chemical Engineering Department of Baku Higher Oil School.
She participated in SOCAR President Rovshan Najaf’s meeting with the winners of Teknofest in Baku. Fatima also took part in the festival held in Samsun, Turkey.
Sharing her impressions, the BHOS student said that the meeting with SOCAR President Rovshan Najaf gave them great motivation regarding their plans for the future.
“SOCAR President's meeting with the Teknofest winners is proof of the great attention paid to us and our project. We were very surprised that Rovshan Najaf had been acquainted with all our projects and knew the names of each of us. This meeting also aroused great enthusiasm in us during the event held in Samsun. Presenting our projects in a big arena and performing in front of the judges was a very special and memorable experience.”