Bakı Ali Neft Məktəbi gənc müəllim və işçi heyətinə görə liderdir
Bakı Ali Neft Məktəbi (BANM) Azərbaycan ali təhsil müəssisələri arasında ən gənc müəllim və işçi heyətinə görə birinci yerdədir. BANM-də müəllim və əməkdaşların orta yaş həddi 40 yaş təşkil edir.
Ümumilikdə Ali Məktəbdə 222 nəfər çalışır. Onların 143 nəfəri (64 %) qadın, 79 nəfəri (36 %) isə kişidir.
BANM əməkdaşlarının 68 nəfəri pedaqoji heyət, 91 nəfəri inzibati heyət, 63 nəfəri isə xidmət sahəsinin işçilərindən ibarətdir.
Pedaqoji heyətin 44 nəfəri (65 %) qadın, 24 nəfəri (35 %) kişidir. İnzibati və xidmət sahəsində də qadınlar çoxluq təşkil edir: 46 nəfər (50,5 %) və 53 nəfər (84 %).

Baku Higher Oil School is a leader in terms of young teachers and staff
Baku Higher Oil School (BHOS) ranks first among Azerbaijani higher education institutions in terms of young faculty and staff. The average age of BHOS employees is 40 years.
In total, 222 people work in the university. 143 of them (64%) are women and 79 (36%) are men. 68 of the BHOS employees are teachers, 91 are administrative workers, and 63 - service workers. Of the BHOS teachers, 44 (65%) are women and 24 (35%) are men. Most of the administrative and service workers are women: 46 (50.5%) and 53 (84%).