Bakı Ali Neft Məktəbinin tələbələri Türkiyədə “Teknofest”də
Bakı Ali Neft Məktəbinin (BANM) tələbələri Türkiyənin Samsun şəhərində keçirilən “Teknofest” Aerokosmik və Texnologiya festivalına qatılıblar.
Festivalda mayın 26-29-u tarixlərində Bakıda keçirilmiş “Teknofest” festivalında I yerə layiq görülmüş “Atəşgah” komandasının üzvləri, Kimya mühəndisliyi ixtisasının III kurs tələbələri Fərid Əliyev, Fatimə Məmmədova, Faiq Əliyev, “İstiqlal” komandasının üzvləri, Proseslərin avtomatlaşdırılması mühəndisliyi ixtisasının tələbələri Fidan Mahmudova, Səmra Hüseynova, Qeybulla Əliverdiyev, Kənan Bəgəliyev, eyni zamanda II yerin qalibi olmuş “Murov” komandasının üzvü, Kimya mühəndisliyi ixtisasının IV kurs tələbəsi Ruslan Həsənov və iki kateqoriya üzrə III yer mükafatını qazanmış “Həkəri” komandasının üzvləri, Kimya mühəndisliyi ixtisasının IV kurs tələbələri Cavid İsayev, Fərid Qəhrəmanov, Leyla Osmanova iştirak edirlər.
Sentyabrın 5-dək davam edəcək festivala qatılmazdan əvvəl BANM-in rektoru Elmar Qasımov tələbələrlə görüşərək onlara uğurlar arzulayıb.

BHOS student participating in Teknofest in Turkey
Students of Baku Higher Oil School (BHOS) are participating in the Teknofest Aerospace and Technology Festival in Samsun, Turkey.
They are the members of the "Ateshgah" team Farid Aliyev, Fatima Mammadova, Faig Aliyev, the members of the "Istiglal" team Fidan Mahmudova, Samra Huseynova, Geybulla Aliverdiyev, Kanan Bagaliyev, who won the 1st place at the Teknofest Festival held in Baku on May 26-29, the member of the "Murov" team Ruslan Hasanov, who took the second place at this festival, and the members of the "Hakari" team Javid Isayev, Farid Gahramanov, Leyla Osmanova, who won the third place in two categories.
Before their participation in the festival, which will last until September 5, BHOS Rector Elmar Gasimov met with the students and wished them success.