BANM-in tələbələri Ali Məktəbin qaydaları haqqında təlimatlandırılıblar
Bakı Ali Neft Məktəbinin rektoru Elmar Qasımovun, prorektorların, şöbə və kafedra müdirlərinin iştirakı ilə keçirilən təlimdə BANM-in tələbələrinə tədris proqramı, tədrisdə tətbiq olunan müasir texnologiyalar, təhlükəsizlik texnikası və daxili intizam qaydaları haqqında ətraflı məlumat verilib.
Çıxış edən BANM-in rektoru Elmar Qasımov yeni tələbələri BANM-in ailəsinin yeni üzvləri kimi görməyə şad olduğunu bildirib və onların üzərində 5 illik təhsil öhdəliyi olduğunu vurğulayıb. E.Qasımov təlimin bütün tələbələr üçün Ali Məktəbin mühitinə və daxili qaydalarına uyğunlaşmaları baxımdan faydalı olacağını qeyd edərək onları qarşıdakı təhsil illərində məsuliyyətli və əzmkar olmağa çağırıb.
Tədris, elm və beynəlxalq əlaqələr üzrə prorektor Ramiz Hümbətov tələbələrə Ali Məktəbin tədris proqramı, imtahanların təşkili və keçirilməsi qaydaları, tədrisdə tətbiq olunan müasir texnologiyalar haqqında məlumatlandıraraq, onlara öz tövsiyyələrini verib.
Təqdimatlarla çıxış edən BANM-in Tələbələrlə iş şöbəsinin rəisi Həbibə Sadıqlı, Elektron tədris şöbəsinin metodisti Elnur Səfərli, Rəhbərlik yanında aparatda əməyin mühafizəsi və təhlükəsizlik texnikası, ekologiya üzrə mühəndisi, Xanım Ağasıyeva tələbələrə daxili intizam qaydaları, biometrik elektron davamiyyət sistemi, əməyin mühafizəsi və təhlükəsizlik texnikası qaydaları haqqında məlumat verərək onları təlimatlandırıblar.

BHOS students were instructed on higher school regulations. The training session attended by BHOS Rector Elmar Gasimov, vice-rectors and heads of departments, aimed at informing students on education programme, advanced technologies applied in education, security techniques and internal disciplinary regulations.
In his speech Rector Gasimov expressed his contentment in seeing newly admitted students underlying that now students would assume the responsibility of five year studies. Mr. Gasimov stressed the significance of the training for BHOS students in order to be adjusted to internal regulations and called on students to be responsible and industrious.
Vice-rector Prof. Humbatov and other higher school staff members informed students on internal disciplinary regulations, biometric electronic attendance system, and health and safety regulations.
In conclusion it should be pointed out that this kind of instructions will be conducted systematically.