Naxçıvanın birincisi də Bakı Ali Neft Məktəbini seçir
Naxçıvan Muxtar Respublikası üzrə ən yüksək bal toplayan abituriyent Nərmin Vəliyeva Bakı Ali Neft Məktəbində təhsil almaq niyyətindədir.
Şərur şəhər 2 nömrəli tam orta məktəbin məzunu Nərmin Vəliyeva buraxılış imtahanında 291,5 bal, I ixtisas qrupu üzrə keçirilən imtahanda isə maksimal - 400 bal toplayıb. Hər iki imtahanın nəticəsinə əsasən 691,5 bal toplayan Nərmin bildirir ki, Bakı Ali Neft Məktəbinin İnformasiya təhlükəsizliyi ixtisasında təhsil almaq istəyir: “Bakı Ali Neft Məktəbində təhsil almağı aşağı siniflərdə oxuyandan arzulayırdım. Burada tədrisin ingilis dilində aparılması, yüksək səviyyəli biliklər verilməsi məni bu Ali Məktəbdə təhsil almağa həvəsləndirirdi. Yaxınlarımdan biri də bu ali təhsil ocağının məzunu olub və o da bura haqqında daim yüksək fikirlər söyləyirdi. Burada ali təhsil ala bilmək üçün çox çalışmağın vacibliyini bilirdim. Yüksək bal toplamaq və BANM-ə qəbul olmaq üçün qarşıma məqsəd qoydum və buna nail olmaq üçün çalışdım”.

Narmin Valiyeva, the applicant who scored the highest among applicants from the Nakhchivan Autonomous Republic, intends to study at Baku Higher Oil School (BHOS).
Narmin graduated from Sharur City Secondary School No. 2.
She scored 291.5 points in the graduation exam and 400 points in the first specialty group exam, totaling 691.5.
Narmin says that she wants to study at the Information Security Department of Baku Higher Oil School.
“I have dreamed of becoming a BHOS student since my school years. This university provides high-quality education in English. One of my relatives also graduated from this higher education institution and he always spoke highly of it. I knew that I had to work hard in order to enter BHOS. I set myself a goal to score high in order for me to be admitted to BHOS, and I worked hard to achieve this goal”.