Ölkə üzrə ən çox olimpiadaçı Bakı Ali Neft Məktəbində təhsil alır
Respublika Fənn Olimpiadalarının qalibləri Bakı Ali Neft Məktəbində (BANM) dövlət hesabına təhsil alırlar. Son iki ildə Bakı Ali Neft Məktəbinə 35 tələbə müsabiqədənkənar qəbul olunub. 2020-ci ildə 14 nəfər, 2021-ci ildə 21 nəfər BANM-in tələbəsi adını qazanıb. Onlar müxtəlif illərdə Respublika Fənn Olimpiadalarında 1, 2 və 3-cü yerlərə layiq görülüblər. Müsabiqədənkənar qəbul olan tələbələr informatika, riyaziyyat, kimya, fizika fənləri üzrə olimpiada qalibidirlər.
2020-ci ildə BANM-ə müsabiqədənkənar qəbul olunan 14 tələbədən 8-i İnformasiya təhlükəsizliyi, 2-si Kimya mühəndisliyi, 4-ü Proseslərin avtomatlaşdırılması mühəndisliyi ixtisasının tələbəsi adını qazanıb.
2021-ci ildə BANM-ə müsabiqədənkənar qəbul olunan 21 tələbədən 11-i İnformasiya təhlükəsizliyi, 5-i Kompüter mühəndisliyi, 3-ü Kimya mühəndisliyi, 2-si Proseslərin avtomatlaşdırılması mühəndisliyi ixtisasının tələbəsi adını qazanıb.

Majority of winners of Republican Olympiad study at Baku Higher Oil School
The winners of the Republican Subject Olympiads study at Baku Higher Oil School (BHOS) at the expense of the state budget.
Over the last two years, 35 students have been admitted to Baku Higher Oil School out of competition. 14 of them entered BHOS in 2020, and the rest 21 students - in 2021. They took the 1st, 2nd and 3rd places in the Republican Subject Olympiads held in different years. The Olympiads covered subjects such as Informatics, Mathematics, Chemistry, and Physics.
Out of the 14 students who were admitted to BHOS in 2020 out of competition, 8 entered the Information Security Department, 2 – the Chemical Engineering Department, and 4 – the Process Automation Engineering Department.
Out of the 21 students who were admitted to BHOS in 2021 out of competition, 11 entered the Information Security Department, 5 – the Computer Engineering Department, and 2 – the Process Automation Engineering Department.