I qrup üzrə yüksək bal toplayan abituriyentlərdən biri də Bakı Ali Neft Məktəbini seçir
Aydın Aydınov I qrup üzrə blok imtahanlarında maksimal 400 bal toplayan 11 nəfərdən biridir. O, I qrup üzrə 2 mərhələnin cəminə əsasən 676 bal toplayıb.
Aydın Aydınov İsmayıllı şəhər 5 saylı tam orta məktəbin məzunudur. Onun arzusu Bakı Ali Neft Məktəbinin (BANM) İnformasiya təhlükəsizliyi ixtisasının tələbəsi olmaqdır: “ Azərbaycanın ən nüfuzlu ali məktəblərindən biri də BANM-dir. Hər zaman burada təhsil almağı arzulamışam. Məqsədimə nail olduğum üçün çox sevinirəm. Yüksək bal toplamaq və BANM-ə qəbul olmaq üçün ciddi formada və planlı hazırlaşırdım. Hədəflərimi müəyyən edib ona uyğun hazırlaşırdım. Yüksək bal toplamaq üçün aşağı siniflərdən yaxşı oxumaq lazımdır”.

Aydın Aydınov is one of the 10 university applicants who scored maximum 400 points in the first group block exams. He scored a combined score of 676 points based on the results he achieved at both stages of the first group exams.
Aydın Aydınov is a graduate of Ismayilli City Secondary School No. 5. He wants to study at the Information Security Department of Baku Higher Oil School (BHOS).
“BHOS is one of the most prestigious universities in Azerbaijan. I have always wanted to study here. I am very happy that I have achieved my goal. I worked hard in order to get a high score to enter BHOS. One needs to study well at a secondary school in order for him to score high in admission exams.”