Yüksək bal toplayan abituriyent: “BANM-ə qəbul olmaq üçün ciddi hazırlaşırdım”
Elnur Mərdiyev I qrup üzrə keçirilən blok imtahanlarında 400 bal toplayan 11 nəfərdən biridir. Ümumilikdə 684 bal toplayıb. O, Abşeron rayonu Saray qəsəbəsinin Mikayıl Ələkbərov adına 1 saylı tam orta məktəbin məzunudur.
Elnur Mərdiyev Bakı Ali Neft Məktəbinin (BANM) İnformasiya təhlükəsizliyi ixtisasının tələbəsi olmaq istəyir: “BANM haqqında hər zaman yaxşı məlumatlarla qarşılaşırdım. 9-cu sinifdə qərara gəldim ki, bu Ali Məktəbdə təhsil alım. Burada oxuyan çox sayda tanıdığım insan var. Karyera və gələcək üçün çox uğurlu Ali Məktəbdir. BANM-ə qəbul olmaq üçün ciddi formada hazırlaşırdım, gün ərzində 7-8 saat dərslərlə məşğul olurdum. Həftəsonları isə çalışırdım istirahət edim. Futbolla məşğul oluram. Yüksəl bal toplamaq istəyən gələcək abituriyentlərə məsləhət görürəm ki, hər bir mövzunu dərindən öyrənməyə çalışsın, bilmədikləri sualların üzərindən keçməsin, bacardıqları qədər məktəbdən, müəllimlərindən faydalansınlar”.

Elnur Mardiyev is one of the 10 university students who scored 400 points in the first group block exams. He scored 684 points in total. He is a graduate of Mikayil Alakbarov Secondary School No. 1 in Saray settlement, Absheron region. Elnur wants to study at the Information Security Department of Baku Higher Oil School (BHOS).
“I have always heard only good things about BHOS.  In the 9th grade, I decided to enter this university. Many of my acquaintances study here. BHOS offers excellent career opportunities to its students.  I worked hard to achieve my goal. I studied for 7-8 hours a day and relaxed on weekends. I play football. I advise applicants who want to score high in entrance exams to study each subject in depth and benefit from the school and their teachers as much as they can.”