Bakı Ali Neft Məktəbi Dördüncü Sənaye İnqilabının Təhlili və Koordinasiya Mərkəzi ilə əməkdaşlığını genişləndirir
SOCAR – ın Bakı Ali Neft Məktəbinin (BANM) rektoru Elmar Qasımov İqtisadiyyat Nazirliyinin tabeliyində Dördüncü Sənaye İnqilabının Təhlili və Koordinasiya (4SİM) Mərkəzinin icraçı direktoru Tamerlan Tağıyevlə görüşüb.
Mərkəzin rəhbər heyətini Ali Məktəbdə görməkdən məmnunluğunu bildirən rektor Elmar Qasımov qonaqlara Bakı Ali Neft Məktəbi haqqında geniş məlumat verib. Bildirib ki, dünyadakı sürətli inkişaf artıq insanların həyat tərzini dəyişib. Azərbaycanda da ali məktəblər yeni qlobal çağırışlara, yeniliklərə hazır olmalıdır. Bu baxımdan Dördüncü Sənaye İnqilabının Təhlili və Koordinasiya Mərkəzi mayak rolunu oynaya bilər. Rektor vurğulayıb ki, BANM ölkənin ən intellektli gənclərinin toplaşdığı Ali Məktəbdir.
Dördüncü Sənaye İnqilabının Təhlili və Koordinasiya Mərkəzinin icraçı direktoru Tamerlan Tağıyev isə bildirib ki, Bakı Ali Neft Məktəbi haqqında hər zaman yüksək fikirlər eşidib. Burada yaradılan mühiti gördükdən sonra isə buna bir daha əmin olduğunu deyib.
Görüşdə Ali Məktəblə sözügedən Mərkəz arasında əməkdaşlıq imkanlarının genişləndirilməsi müzakirə olunub.
Bakı Ali Neft Məktəbinin rektoru Elmar Qasımov Dördüncü Sənaye İnqilabının Təhlili və Koordinasiya Mərkəzinin mütəxəssislərinin Ali Məktəbdə təlimlər keçməsini təklif edib. Mərkəzin rəhbəri isə bu təklifləri müsbət qəbul edib və bu istiqamətdə iş aparılacağını bildirib.

Baku Higher Oil School expands cooperation with Center for Analysis and Coordination of Fourth Industrial Revolution
Rector of SOCAR's Baku Higher Oil School (BHOS), Elmar Gasimov, has met with Executive Director of the Center for Analysis and Coordination of the Fourth Industrial Revolution (4SIM) under the Ministry of Economy, Tamerlan Taghiyev.
Elmar Gasimov expressed his satisfaction to see the delegation consisting of the leadership of the Center at the university. The rector gave the guests extensive information about Baku Higher Oil School. He said that the rapid developments in the world have already changed people's lifestyle.
“Higher education institutions in Azerbaijan should also get ready for new global challenges and innovations. The Center for Analysis and Coordination of the Fourth Industrial Revolution can play the role of a beacon in this regard.”
The rector emphasized that BHOS is a university where the most intelligent young people in the country gather.
Executive Director of the Center for Analysis and Coordination of the Fourth Industrial Revolution, Tamerlan Taghiyev, in turn, said that he has always heard high opinions about Baku Higher Oil School. Tamerlan Taghiyev noted that after seeing the conditions created at BHOS, he became once again convinced of the high prestige of the university.
The sides discussed the opportunities for expansion of cooperation between Baku Higher Oil School and the Center for Analysis and Coordination of the Fourth Industrial Revolution.
BHOS Rector Elmar Gasimov proposed that experts from the Centre conduct trainings at the university. Tamerlan Taghiyev accepted the offer enthusiastically, saying that work will be carried out in this direction.