Qəbələnin birincisi: “Bakı Ali Neft Məktəbinin tələbəsi olmaq üçün ciddi hazırlaşırdım”
Natiq Məmmədov I qrup üzrə yüksək bal toplayan, eyni zamanda blok imtahanlarından ən yüksək nəticə - 400 bal yığan abituriyentlərdən biridir. O, ümumilikdə 689 bal toplayaraq həm də Qəbələ şəhərində ən yüksək göstəricini əldə edib. Qəbələ şəhər 1 nömrəli məktəbin məzundur.
Uğurlu abituriyentin arzusu Bakı Ali Neft Məktəbinin (BANM) İnformasiya təhlükəsizliyi ixtisasının tələbəsi olmaqdır: “Müəllimim BANM-də təhsil almağı məsləhət gördü. Özüm də internetdə araşdırma apardım və gördüm ki, ən nüfuzlu ali məktəblərdən biridir. Burada beynəxalq əlaqələrin geniş olması, tədrisin yüksək keyfiyyətlə aparılması mənim üçün əsas göstəricilər oldu. Ona görə də son iki ili ciddi hazırlaşırdım. Yüksək bal toplamaq istəyən gələcək abituriyentlərə məsləhətim budur ki, ilk növbədə yuxu rejiminə ciddi əməl etsinlər, 8 saat mütləq yatmaq lazımdır. Vaxt bölgüsü aparıb hər gün davamlı tapşırıqları yerinə yetirmək və test tapşırıqları etmək vacibdir”.

Leader of Gabala: ‘I have been studying intensely in order to become a BHOS student’
Natig Mammadov is one of the university entrants who scored high in the first group exams and, at the same time, scored the highest score of 400 points in the block exams. Having scored a total of 689 points, he achieved the best examination result among all entrants from Gabala city.
Natig is a graduate of Gabala City School No. 1. He wants to study at the Information Security Department of Baku Higher Oil School (BHOS).
“My school teacher advised me to enter BHOS. After reading a lot of information about Baku Higher Oil School on the Internet, I realized that BHOS is one of the most prestigious universities. I have chosen BHOS because of its wide range of international relations and high quality education. In order to achieve my goal, I have been studying intensely for the last two years. My advice to entrants who want to score high is that first of all, they should strictly follow the sleeping schedule, they must sleep for 8 hours a day. It is also important to study and perform test tasks on a daily basis.”