Bir ailənin ikinci üzvü də Bakı Ali Neft Məktəbini seçdi
Fərid Quliyev - I qrup üzrə 2-ci ən yüksək bal toplamış abituriyentdir. Bakı şəhəri Arif Vəliyev adına 258 saylı tam orta məktəbin məzunu 694,4 bal toplayıb. Bakı Ali Neft Məktəbində təhsil almaq arzusunda olan Fərid Quliyev bu Ali Məktəbin tələbəsi olmaq üçün imtahanlara ciddi hazırlaşdığını deyir. Onun bu seçimində bacısının da rolu var: “
BANM xarici əlaqələri yüksək səviyyədə olan nüfuzlu ali məktəblərdən biridir. İnformasiya təhlükəsizliyi ixtisasının tələbəsi olmaq istəyirəm. Bu sahəyə marağım var.
Bacım Aydan Quliyeva BANM-in Kimya mühəndisiyi ixtisasının 3-cü kurs tələbəsidir. O
da mənim burada təhsil almağımı məsləhət gördü. 9-cu sinifdən ciddi hazırlaşıram. Yüksək bal toplayacağımı gözləyirdim. Sınaq imtahanlarında da yüksək nəticə göstərirdim. İnformasiya təhlükəsizliyi sahəsinə marağım çoxdur. Ciddi və planlı formada hazırlaşırdım. Arada fasilə verəndə şahmat oynayırdım. Çox dərs oxumaq önəmli deyil, səmərli hazırlaşmaq önəmlidir”.

Farid Guliyev is a prospective university student who has gained the second highest score in the first group exams. The graduate of Baku city secondary school No. 258 named after Arif Valiyev scored 694.4 points.
Farid Guliyev, who wished to study at Baku Higher Oil School, says that he have been seriously preparing for the exams to become a student of this university. His sister also played a role in his choice.
“BHOS is one of the prestigious universities with high-level foreign relations. I want to study at the Information Security Department. I take interest in this field. My sister, Aydan Guliyeva, is a 3rd year student at the Chemical Engineering Department of Baku Higher Oil School. She advised me to enter BHOS. I have been preparing seriously since the 9th grade. I expected to score high, and I showed high results in the test exams. I show a strong interest in information security. I have been preparing in a serious and planned way to become an information security student.  I played chess in my free time.  One should not study a lot, one should study effectively."