İTACA layihəsinin ixtisasartırma kursuna sənəd qəbulu başlayıb
Avropa İttifaqı tərəfindən maliyyələşdirilən İTACA layihəsinin “Ətraf Mühitin Bərpası və Dayanıqlı Neft-qaz Hasilatı” ixtisasartırma kursuna sənəd qəbulu başlayıb. İxtisasartırma kursu müvafiq sahə üzrə magistr dərəcəsinə malik namizədlər üçün açıq elan edilib.
Kursda iştirak üçün seçiləcək 25 tələbə layihənin Avropadan olan tərəfdaşlarından Danimarkanın Aalborg, İtalyanın Roma Sapienza, İspaniyanın Granada və Yunanıstanın Patras Universiteti və Azərbaycanın Bakı Ali Neft Məktəbi, Bakı Dövlət Universiteti, Bakı Mühəndislik Universiteti və Azərbaycan Dövlət Memarlıq və İnşaat Universitetinin birgə hazırladığı “Ətraf Mühitin Bərpası və Dayanıqlı Neft-qaz Hasilatı” üzrə ən müasir proqramla 60 kreditlik xüsusi ixtisasartırma kursunu keçəcək.
Layihə çərçivəsində seçilmiş 12 tələbə Avropada bütün xərclər tamamilə İTACA layihəsi tərəfindən qarşılanmaqla 3 aylıq təcrübə keçmək şansı qazanacaq.

Acceptance of documents for ITACA’s specialization course has started
Acceptance of documents for the specialization course on "Environmental Restoration and Sustainable Oil and Gas Production" of the ITACA project funded by the European Union has started. The specialization course is open to candidates with a master's degree in the relevant field.
25 students will be selected to participate in the advanced 60-credit specialization course on "Environmental Restoration and Sustainable Oil and Gas Production", which was jointly developed by the European and Azerbaijani partners of the project - Aalborg University (Denmark), the Sapienza University of Rome (Italy), the University of Granada (Spain), the University of Patras (Greece), Baku High Oil School, Baku State University, Baku Engineering University, Azerbaijan University of Architecture and Construction.12 of the selected students will get a chance to do a 3-month internship in Europe, with all costs covered by the ITACA project.
Detailed information on the course, including the application rules, can be obtained through the link below: