DİQQƏT ‼️ 2022/2023-cü tədris ili üzrə Bakı Ali Neft Məktəbində magistratura və MBA təhsili almaq istəyən bakalavrların nəzərinə !
Magistraturaya qəbul üçün ixtisaslaşma seçimi başladı!
✔️ İyunun 29-da 2022/2023-cü tədris ili üçün Azərbaycan Respublikasının ali təhsil müəssisələrinin və Azərbaycan Milli Elmlər Akademiyasının (AMEA-nın) magistraturalarına qəbul üçün ixtisaslaşma seçimi başlayır. İxtisaslaşma seçimi iyulun 5-dək aparılacaq.
BAKI ALİ NEFT MƏKTƏBİNİN 2022/2023-cü TƏDRİS İLİ ÜÇÜN MAGİSTRATURA SƏVİYYƏSİ ÜZRƏ QƏBUL APARILAN İXTİSASLARI AŞAĞIDAKILARDIR:
Neft-qaz mühəndisliyi
İxtisaslaşma: Yatağın qiymətləndirilməsi və idarə olunması (təhsil Böyük Britaniyanın Heriot-Vatt Universitetinin tədris proqramları əsasında aparılır)
Kimya mühəndisliyi
İxtisaslaşma: Neft və qaz texnologiyası (təhsil Böyük Britaniyanın Heriot-Vatt Universitetinin tədris proqramları əsasında aparılır)
Proseslərin avtomatlaşdırılması mühəndisliyi
İxtisaslaşma: Texniki sistemlərdə informatika və idarəetmə
Biznesin idarəedilməsi (MBA)
İxtisaslaşma: Biznesin təşkili və idarə edilməsi
İxtisaslaşma: Biznesin təşkili və idarə edilməsi (Maliyyə üzrə)
İxtisaslaşma: Biznesin təşkili və idarə edilməsi (Menecment üzrə)
İxtisaslaşma: Biznesin təşkili və idarə edilməsi (Layihələrin idarə edilməsi üzrə)
❗️Qeyd:
İxtisas seçimi mərhələsində Bakı Ali Neft Məktəbi ilə yanaşı, digər ali məktəbləri seçməklə bağlı məhdudiyyət yoxdur.
✔️ Bakı Ali Neft Məktəbində magistratura səviyyəsi üzrə bütün ixtisaslarda tədris ingilis dilindədir.

ATTENTION‼ To the attention of bachelors wishing to enroll in a master's degree or MBA program at Baku Higher Oil School for the 2022/2023 academic year!
The selection of specializations for admission to master's programs of higher education institutions of the Republic of Azerbaijan and the Azerbaijan National Academy of Sciences (ANAS) in the 2022/2023 academic year begins on June 29.
The selection of specializations will be held until July 5.
Baku Higher Oil School will admit bachelor students to Master’s degree programs in the following specialties:
Petroleum engineering
Specialization: Field assessment and management (education is based on the curriculum of Heriot-Watt University, UK)
Chemical engineering
Specialization: Oil and gas technology (education is based on the curriculum of Heriot-Watt University, UK)
Process Automation Engineering
Specialization: Informatics and management in technical systems
Business Administration (MBA)
Specialization: Business organization and management
Specialization: Business organization and management (Finance)
Specialization: Business organization and management (Management)
Specialization: Business organization and management (Project management)
Note:
There will be no restrictions as to the selection of other universities, including Baku Higher Oil School, in the specialty selection stage. Master's program classes are conducted in English for all specialties at Baku Higher Oil School.