Ən yüksək bal toplayan abituriyentlər Bakı Ali Neft Məktəbində
Bakı Ali Neft Məktəbinin (BANM) rektoru Elmar Qasımov I və II ixtisas qrupu üzrə hər iki mərhələdə ən yüksək bal toplayan abituriyentlər və valideynləri ilə görüşüb.
Onların arasında I ixtisas qrupu üzrə hər iki mərhələdə ən yüksək bal toplayan Fuad Qurbanov və II qrupun lideri Aydan Eyvazova da olub. Abituriyentləri və valideynləri təbrik edən rektor onlarla yaxından tanış olub. Elmar Qasımov BANM-in tələbəsi adını qazanmaq arzusunda olan gənclərə tövsiyələrini verib, Ali Məktəbdə tədris və təhsil prosesi, həmçinin uğurlarından bəhs edib. BANM yarandığı gündən ən yüksək bal toplayan tələbələrin burada təhsil aldığını vurğulayan rektor hər il bu göstəricinin artdığını bildirib: “Hər il cənab Prezident ən yüksək bal toplayan 102 tələbəyə Prezident təqaüdü təyin edir. İlbəil Ali Məktəbimizin Prezident təqaüdçülüərinin sayı artır. Ötən il 102 Prezident təqaüdçüsündən 33-ü, yəni 3/1-i BANM-in tələbəsi oldu və bununla BANM ölkə üzrə bir ilkə imza atdı. Savadlı və bilikli şagirdlər sayəsində biz ingilisdilli yüksəkixtisaslı peşəkar mütəxəssislər yetişdirir və cəmiyyətə təqdim edirik. Bizim tələbələrimiz dünyanın ən nüfuzlu ali təhsil ocaqlarında təhsillərini davam etdirirlər, nüfuzlu ölkə və beynəlxalq şirkətlərdə çalışırlar. Biz bu uğurları sizdən də gözləyirik”.
I və II ixtisas qrupu üzrə hər iki mərhələdə ən yüksək bal toplayan abituriyentlər və valideynləri Bakı Ali Neft Məktəbinin kampusu ilə yaxından tanış olublar. Onlar 600 nəfərlik Konqres zalı, Neft Muzeyinin eksponatları, kitabxana, üzgüçülük hovuzu, iki qapalı idman zalı, tələbə yeməkxanası, auditoriyalar, müasir tədris laboratoriyaları, fitnes mərkəzi, süni örtüklü stadion, tennis kortu, voleybol, basketbol, yüngül atletika meydançaları və Tələbə evini gəziblər.
Qonaqlara Ali Məktəbin fəaliyyət istiqamətləri, illər üzrə ümumi statistik göstəriciləri, BANM-in ixtisasları üzrə minimal keçid balları, əməkdaşlıq etdiyi xarici şirkətlər və ali təhsil müəssisələri, tədris proqramları, daxili intizam qaydaları, yerli və transmilli şirkətlərdə təşkil olunan təcrübə proqramları, seminarlar haqqında məlumatlar verilib.

Rector of Baku Higher Oil School (BHOS) Elmar Gasimov has met with the prospective students who scored the highest at both stages of the I and II specialty group exams and their parents.
Among them were Fuad Gurbanov, who scored the highest at both stages of the I specialty group exam, and Aidan Eyvazova, the leader in the II group.
Elmar Gasimov congratulated the prospective students and their parents on their success. The rector gave recommendations to the young people aspiring to become BHOS students, spoke about the education process at Baku Higher Oil School and the university’s achievements. The rector stressed that since the establishment of Baku Higher Oil School, students who scored the highest in final and entrance exams have been choosing BHOS, adding that this figure is increasing every year.
“Every year, Mr. President awards presidential scholarships to 102 students with the highest scores. The number of presidential scholarship holders in our university is growing every year. Last year, 33 out of 102 presidential scholarship holders, i.e. 1/3, were BHOS students, which means that Baku Higher Oil School has become the country's leader in this indicator. We train educated and knowledgeable students to become highly qualified English-speaking professionals who work for the good of society. Our students continue their studies at the most prestigious universities in the world. They work in prestigious international companies around the world. We expect that you will also achieve such successes.”
After the meeting, the prospective students and their parents toured the campus of Baku Higher Oil School. They visited the 600-seat Congress Hall, the Oil Museum, a library, a swimming pool, two indoor sports halls, a student canteen, classrooms, modern learning labs, a fitness center, an artificial turf stadium, tennis, volleyball and basketball courts, a track and field pitch, and the Student House.