BANM-in tələbəsi SOCAR-AQŞ- nin təqaüdünü qazandı
Bakı Ali Neft Məktəbinin "Neft-qaz mühəndisliyi" ixtisası üzrə təhsil alan IV kurs tələbəsi Eltun Sadıxov son iki semestr üzrə ən yaxşı nəticə göstərmiş beş tələbə arasından seçilərək "SOCAR-AQŞ" şirkətinin təqaüdünü qazanıb. "SOCAR-AQŞ" şirkətinin nümayəndələri tərəfindən keçirilən müsahibədə uğur qazanan Eltun Sadıxov bir tədris ili ərzində bu şirkətin təqaüdünü alacaq. Bununla bağlı öz təəssüratlarını bizimlə bölüşən tələbə Eltun Sadıxov deyir ki, "SOCAR-AQŞ " kimi dünya standartlarına uyğun Azərbaycan şirkətlərindən birinin təqaüdünə layiq görülməsini özü üçün çox böyük uğur hesab edir. "Çünki nə vaxtsa "SOCAR-AQŞ-nin təqaüdünə layiq görülmüşəm" dedikdə, bu, mənim haqqımda çox şey deyəcək. Digər tərəfdən, bu təqaüd növbəti iki ildə daha yaxşı çalışmağım üçün bir motivasiyadır” - deyə o, bildirir.
Qeyd edək ki, Eltun Sadıxov 2012-ci ildə 676 balla Bakı Ali Neft Məktəbinin "Neft-qaz mühəndisliyi" ixtisasına qəbul olub, həmin il Prezident təqaüdünə layıq görülüb. 2013-cü ilin mart ayında BANM-də keçirilən Tələbələrin Birinci Elmi Konfransında üçüncü yeri qazanıb. Eltun Sadıxov SOCAR-ın Təlim, Tədris və Sertifikatlaşdırma İdarəsində əsas neft və qaz sənayesinə aid təchizatlar üzrə təlimdə, "Dənizdə təhlükəsizlik" təlimində iştirak edib. O, SOCAR-ın “Azneft” İstehsalat Birliyinin “Neft Daşları” və “28 May” Neft və Qaz Çıxarma İdarəsində (NQÇİ) yay təcrübəsi keçib.

Eltun Sadikhov, BHOS 4th year students studying petroleum engineering, won SOCAR-AQS scholarship for the best performance on passed two semesters. Selected out of 5 students and through contest organized by SOCAR-AQS Eltun will be granted scholarship of the company in the course of the whole year. Eltun Sadikhov says that it is a great success for him to be a winner of scholarship of SOCAR-AQS company which is one of Azerbaijani companies that complies with international standards. “Being the winner of SOCAR-AQS scholarship will tell much about me”, the student stresses. “On the other side this will motivate me to endeavor more”, Eltun elaborates.
It should be underlined that in 2012 Eltun Sadikhov was admitted to study at BHOS petroleum engineering programme having gathered 676 entry points. That year he also became a winner of the Presidential scholarship. Eltun took third place during BHOS first scientific conference of students in March, 2013. Eltun Sadikhov also participated at training on petroleum industry equipment “Safety at Sea” organized by SOCAR training, education and licensing structure. He also joined summer internship programme at “Oil Rocks” of SOCAR Azneft Production union and “28 May” of Petroleum Extraction Structure.