Bu il də II qrupun birincisi Bakı Ali Neft Məktəbini seçdi
II ixtisas qrupu üzrə hər iki mərhələdə ən yüksək bal toplayan abituriyent məlum olub. O, Akademik Zərifə Əliyeva adına liseyin məzunu Aydan Eyvazovadır.
Aydan Eyvazova imtahanın 1-ci mərhələsində 295 bal, 2-ci mərhələsində 383.4 bal toplayıb. Bununla da II qrup üzrə ən yüksək nəticə 678.4 balla Aydan Eyvazovaya məxsusdur.
II qrupun lideri bildirib ki, ən böyük arzularından biri Bakı Ali Neft Məktəbində təhsil almaqdır: “Bakı Ali Neft Məktəbi çox nüfuzlu ali təhsil ocağıdır. Burada təhsil alan tələbələr bilik səviyyələrinə görə fərqlənirlər. Ona görə də bu Ali Məktəbdə təhsil almaq qərarına gəldim. Həmişə BANM-in saytını və sosial şəbəkələrdə olan səhifələrini izləyirəm. Amma təəssüflənirdim ki, burada II qrup üzrə ixtisaslar yoxdur. Lakin ötən il II qrup üzrə Biznesin idarəediləməsi ixtisası açıldı, çox sevindim və qarşıma məqsəd qoydum ki, bu universitetdə oxuyacam. Ötən il bu ixtisasa qəbul olan bir neçə tələbəni tanıyırdım”.
Xatırladaq ki, ötən il də II ixtisas qrupu üzrə ən yüksək nəticə göstərən Əflan Bədəlov və I ixtisas qrupu üzrə ən yüksək nəticəni əldə edən Əbil Şəfiyev Bakı Ali Neft Məktəbinin tələbələridir.
Bakı Ali Neft Məktəbi yaranan gündən ən yüksək bal toplayan gənclər məhz bu Ali Məktəbdə təhsil almaq istəyirlər. Bu isə BANM ailəsi üçün qürurvericidir.

Aydan Eyvazova, a graduate of the Lyceum named after Academician Zarifa Aliyeva, has scored the most points in both stages of the second specialty group exam. Aidan scored 295 points at the first stage and 383.4 points at the second. Thus, she showed the highest result (678.4 points) in the second specialty group exam. Aidan said that one of her biggest dreams was to study at Baku Higher Oil School.
“BHOS is a very prestigious higher education institution. Students studying here differ in the level of their knowledge. That is why I decided to study at this university. I always followed the BHOS website and the pages of this university in social networks. Unfortunately, there was no II group specialties there. However, last year BHOS opened the specialty "Business Management", which pertains to the second specialty group. This made me very happy and I set myself the goal of studying at this university. I knew several students who were admitted to this specialty last year.”
It should be noted that Aflan Badalov, who showed the highest results in the second specialty group exam last year, and Abil Shafiyev, who scored the most points in the first specialty group exam, are students of Baku Higher Oil School.
Since the establishment of Baku Higher Oil School, young people with the highest scores have been choosing this university, which is a source of pride for the BHOS family.