BANM-in 17 tələbəsi Prezident təqaüdünə layiq görülüb
Bakı Ali Neft Məktəbinə 2015/2016-cı tədris ilində qəbul olan tələbələrin içərisindən 690-700 bal arası yüksək nəticə göstərən tələbələrdən 17 nəfəri Prezident təqaüdünə layiq görülüb. 14 sentyabr 2015-ci ildə Azərbaycan Respublikasının Prezidenti cənab İlham Əliyevin 2015/2016-cı tədris ilində ali məktəblərə daxil olmuş tələbələrə Prezident təqaüdünün verilməsi haqqında Azərbaycan Respublikası Prezidentinin Sərəncamına əsasən, BANM-in 17 nəfər tələbəsi bu ada layiq görülüb. Onlardan doqquz nəfəri “Neft-qaz mühəndisliyi”, beş nəfər tələbə “Proseslərin avtomatlaşdırılması mühəndisliyi”, üç nəfəri isə, “Kimya mühəndisliyi” ixtisaslarına qəbul olan tələbələrdir. Ümumilikdə, bu ilki qəbulda I qrup üzrə 25 Prezident təqaüdçüsündən 17-si hazırda BANM-də oxuyur.
Xatırladaq ki, ötən tədris ilində də Bakı Ali Neft Məktəbinə qəbul olan tələbələrdən 17 nəfəri Prezident təqaüdünə layiq görülüb. Bununla yanaşı, 2015/2016-cı tədris ilində TQDK-nın ali məktəblərə keçirdiyi qəbulda Bakı Ali Neft Məktəbi üzrə ümumi minimal bal 659, ümumi orta bal isə 676 olub. Bu nəticə respublika üzrə ən yüksək nəticədir, hər üç ixtisas üzrə ötən illərə nisbətən bütün göstəricilərdə dinamika müşahidə olunub. I qrup üzrə keçirilmiş test imtahanlarında 700 bal toplayan 7 tələbədən üçü Bakı Ali Neft Məktəbinə qəbul olub.

Presidential Scholarship Granted to 17 BHOS Students
17 BHOS students admitted in academic year 2015/2016 with 690-700 entry points were granted the Presidential Scholarship. This was based on the Order of the President of Azerbaijan Republic, Ilham Aliyev, on Granting the Presidential Scholarship to Students Admitted to Higher Educational Institutions in academic year 2015/2016, as of September 14, 2015. Out of 17 students, 9 students were admitted to Petroleum Engineering Programme, 5 students to Process Automation Engineering Programme and 3 students to Chemical Engineering Programme.
In general, out of the total 25 students awarded the Presidential Scholarship in Specialization Group # 1, 17 students were admitted to study at BHOS.
It should be noted that last academic year the number of the Presidential Scholarship holders at BHOS constituted this much. Moreover, in academic year 2015/2016, the minimum entrance score to BHOS was 659 points, while the general average score constituted 676 points, which is the highest result among the national higher education institutions. The score indicators improved dynamically for all three specializations. A total of 3 students among the 7 students getting the highest 700 entrance points in Specialisation Group #1 were admitted to BHOS.