Bakı Ali Neft Məktəbinin tələbələri 25 min manat investisiya qazanıblar
Bakı Ali Neft Məktəbinin (BANM) Neft-qaz mühəndisliyi ixtisasının III kurs tələbələri Hüseyn Abızadə və Fərhad Ağayev SABAH.lab proqramının 25 min manatlıq ilkin investisiyasını qazanıblar.
BANM tələbələrinin 6 ildən çox təcrübəyə malik professional stilist və "Parcha" brendinin yaradıcısı Aysel Sadıqova ilə birlikdə təqdim etdikləri "Clother" startapı şopinq təcrübəsinin ən asan yolunu təqdim edir.
“Clother" komandası ilkin investisiya haqqını aprelin 21-də SABAH.lab proqramı çərçivəsində keçirilən "Demo Day"də uğurlu çıxışa əsasən mentorlar və İdarə Heyəti tərəfindən dəyərləndirilərək əldə ediblər.
Qeyd edək ki, BANM tələbələri "Azerbaijan 500 ASAN Startup" proqramını uğurla başa vurduqdan sonra SABAH.lab proqramına qəbul olmuşdular. SABAH.lab Azərbaycan Respublikası Təhsil Nazirliyi və Təhsil İnstitutunun dəstəyi ilə fəaliyyətə başlayıb. SABAH.lab-ın əsas məqsədi Azərbaycanda və regionda innovasiyaların əsasını qoymaq, iqtisadi inkişafa təkan vermək üçün ölkədə rəqabətli ekosistem yaratmaq və sahibkarlıq ruhunu yüksəltməkdir.
Tələbələrimizə proqram ərzində bol şans diləyir, onlarla qürur duyur və uğurlarının davamını arzulayırıq!

BHOS students awarded AZN 25,000 investment
Huseyn Abizade and Farhad Agayev, third-year students of the Petroleum Engineering Department of Baku Higher Oil School (BHOS), have won an initial investment of 25,000 manat in the SABAH.lab program.
The "Clother" startup, which was presented by these students together with Aysel Sadigova, a professional stylist with more than 6 years of experience and the creator of the Parcha brand, offers the easiest way to practice shopping.
The “Clother” team received the initial investment fee after it successfully presented its startap project on April 21 at the Demo Day held within the SABAH.lab program.
The BHOS students were admitted to the SABAH.lab program after successfully completing the "Azerbaijan 500 ASAN Startup" program.
SABAH.lab was launched with the support of the Ministry of Education of the Republic of Azerbaijan and the Institute of Education. The main goal of SABAH.lab is to lay the foundation for innovation in Azerbaijan and the region, to create a competitive ecosystem in the country to promote economic development, and to promote the entrepreneurial spirit.