Bakı Ali Neft Məktəbinin (BANM) və bp şirkətinin birgə təşkilatçılığı ilə reallaşdırılan “Mühəndislər üçün biznes təhsili” layihəsinin növbəti kursuna start verilir.
İndi Azərbaycanda mühəndislik ixtisası üzrə təhsil alan digər universitet tələbələri də bu kursdan yararlana biləcəklər!
Layihənin əsas məqsədi mühəndislik ixtisası üzrə təhsil alan tələbələrin liderlik və idarəetmə bacarıqlarının inkişaf etdirilməsi və karyera imkanlarının artırılmasıdır. Proqram tam olaraq ingilis dilində aparılacaqdır.
- Proqramın xərcləri Bakı Ali Neft Məktəbinin hesabınadır.
Layihə sizə nə verəcək?
- Biznes sahəsində bilik və bacarıqlara yiyələnmək
- Praktiki məşğələlərdə iştirak etmək
- bp və digər transmilli şirkətlərin aparıcı nümayəndələri ilə təcrübə mübadiləsi və müzakirə imkanları
- Bakı Ali Neft Məktəbinin ən qabaqcıl və beynəlxalq sertifikatlı heyətindən təhsil almaq
- Proqramın sonunda sertifikat ilə təmin edilmək
Proqram Bakı Ali Neft Məktəbinin beynəlxalq təcrübəli mütəxəssisləri tərəfindən həyata keçiriləcəkdir. Təlimlər May ayının ilk 2 həftəsi ərzində Bakı Ali Neft Məktəbinin Xətai korpusunda əyani formada təşkil ediləcəkdir.
Proqrama daxil olan modullar:
- Prezentasiya və kommunikasiya bacarıqları
- Layihə idarəetməsi
- Vaxtın idarəedilməsi və səmərəlilik
- Risklərin idarəedilməsi
- Maliyyə, büdcə və xərclərə nəzarət edilməsinə giriş
- İnsan resurslarının idarəedilməsinin əsasları və liderlik
Kimlər müraciət edə bilər:
- Hazırda yalnız mühəndislik ixtisasları üzrə təhsil alan 3-cü, 4-cü və 5-ci kurs tələbələri.
- Yalnız ingilis dili bacarıqları yüksək olan tələbələr.
- Bakı Ali Neft Məktəbi: 4-ci və 5-ci kurs, digər ali təhsil müəssisələri isə 3-cü və 4-cü kurs tələbələri
Qeydiyyat üçün aşağıda qeyd edilən məlumatları businesseducation@bhos.edu.az elektron ünvanına göndərməyiniz xahiş edilir.

Baku Higher Oil School (BHOS) and BP have jointly launched the next course of the “Business Education for Engineers” project.
Now, engineering students from other universities in Azerbaijan will also be able to attend this course!
The project aims to develop leadership and management skills and increase career opportunities for students majoring in engineering.
The program will be conducted entirely in English and will be funded by BHOS.
By joining the program, students will gain knowledge and skills in the field of business, participate in practical training, study from the most advanced and internationally certified staff of BHOS, and will be provided with a certificate at the end of the program. In addition, there will be opportunities to exchange experiences and discuss with leading representatives of BP and other transnational companies.
The trainings will be held in the first two weeks of May in the Khatai building of BHOS.
The program includes Presentation and Communication Skills, Project Management, Time Management and Efficiency, Risk Management, Introduction to Finance, Budget and Expenditure Control, Basics of Human Resource Management and Leadership Modules.
The program is open only to 3rd, 4th and 5th year engineering students with high English language skills. The application form for registration and CV should be sent to businesseducation@bhos.edu.az. The deadline for applications is April 28, 2022. Due to limited places, it is recommended to register as soon as possible. Students admitted to the program will be notified by April 30, 2022.