Bakı Ali Neft Məktəbinin tələbəsi ABŞ-nin 4 universitetinə doktoranturaya qəbul olunub
Bakı Ali Neft Məktəbinin (BANM) Kimya mühəndisliyi ixtisasının V kurs tələbəsi Rəşad Əhmədov ABŞ-nin 4 universitetinin doktorantura pilləsində tam təqaüdlə təhsil almaq imkanı qazanıb.
O, müraciət etdiyi Tuleyn Universiteti (Tulane University), Stevens Texnologiya İnstitutu (Stevens Institute of Technology), Roçester Universiteti (University of Rochester) və Konnektikut Universitetinin (University of Connecticut) hər birindən müsbət cavab alıb. Bu universitetlər Rəşad Əhmədovun tam təqaüdlə Kimya mühəndisliyi ixtisasının doktorantura pilləsində təhsil almaq müraciətini qəbul ediblər.
BANM-in tələbəsi imkanları qiymətləndirərək ABŞ universitetləri arasında reytinqinə görə 34-cü pillədə yerləşən Roçester Universitetini seçib. Onun bu Universitetdən qazandığı təqaüdün məbləği 90 min ABŞ dolları təşkil edir.
Qeyd edək ki, Rəşad Əhmədov 2017-ci ildə Bakı Ali Neft Məktəbinin Kimya mühəndisliyi ixtisasına 677 balla daxil olub.

Student of Baku Higher Oil School enrolls in doctoral studies at four US universities
Rashad Ahmadov, a fifth-year student of the Chemical Engineering Department of Baku Higher Oil School (BHOS), has been admitted to doctoral program studies at four US universities with a full scholarship.
Rashad Ahmadov received a positive reply from all universities to which he had applied. These universities were Tulane University, Stevens Institute of Technology, the University of Rochester and the University of Connecticut. These universities had accepted an application from Rashad Ahmedov for the PhD program in Chemical Engineering with a full scholarship.
The BHOS student chose the University of Rochester, which ranks 34th in the US Universities Ranking. He will receive a $90,000 worth scholarship from this university.
It should be noted that Rashad Ahmadov entered the Chemical Engineering Department of Baku Higher Oil School in 2017 with 677 points.