Bakı Ali Neft Məktəbinin tələbələrinin növbəti uğurlu layihəsi
Bakı Ali Neft Məktəbinin (BANM) Tələbə Gənclər Təşkilatının (TGT) Dövlət Gömrük Komitəsinin Akademiyasının (DGKA) Tələbə Gənclər Təşkilatının nəzdində fəaliyyət göstərən "Dil-İnkişaf" klubu ilə əməkdaşlığı çərçivəsində növbəti layihə həyata keçirilib.
“Hədəf 10%” proqramı çərçivəsində baş tutan "What's up" adlı layihə Salyan rayonunda reallaşıb. Layihənin təşkilatçısı BANM-in Biznesin idarə edilməsi ixtisasının 1-ci kurs tələbəsi Əflan Bədəlovdur.
Salyan Amerika Mərkəzində baş tutan tədbir tələbələrin xarici dil bacarıqlarının inkişaf etdirilməsi və möhkəmləndirilməsi məqsədi ilə həyata keçirilib. Tədbirdə iştirakçılar müxtəlif maraqlı oyunlarda və danışıq klublarında iştirak ediblər. Tədbir iştirakçılarına həmçinin layihə və Azərbaycanda ali təhsil müəssisələri haqqında ətraflı məlumat verilib.
"What's up" adlı layihədə BANM və DGKA tələbələri ilə yanaşı, BSU, BDU, AZTU, ATU, UNEC, ADA Universitetinin tələbələri və Salyan gəncləri iştirak ediblər.
Tədbir sual-cavab hissəsi ilə davam etdirilib. Sonda ən aktiv beş gənc "Dil-İnkişaf" klubunun ənənəvi sertifikatları ilə təltif olunub.

Another project has been implemented in the framework of cooperation between the Student Youth Organization (SYO) of Baku Higher Oil School (BHOS) and the Language Development Club operating under the Student Youth Organization (SYO) of the Academy of the State Customs Committee (ASCC).
The project "What's up", which is part of the program “Hədəf 10%”, was implemented in Salyan region.
The organizer of the project is Aflan Badalov, a first-year student of BHOS Business Administration Course and Presidential Scholar.
The event, held at the Salyan American Center, was aimed at developing and strengthening students' foreign language skills. The participants of the event took part in various interesting games and conversation clubs. They were also given detailed information about the project and higher education institutions in Azerbaijan.
Along with BHOS and ASCC students, students from BSU, AZTU, AMU, UNEC, and ADA University and young residents of Salyan region took part in the "What's up" project.
The event concluded with a question and answer session.
The five young people who most actively participated in the event were awarded certificates from the Language Development Club.