Bakı Ali Neft Məktəbinin məzunu “Google”da işə qəbul olunub
Bakı Ali Neft Məktəbinin (BANM) məzunu Rəhim Rəhimli dünyanın ən böyük axtarış sistemi və reklam sahəsində ixtisaslaşmış transmilli şirkəti “Google”da işə qəbul olunub. O, 2013-cü ildə 680 balla BANM-in Proseslərin avtomatlaşdırılması mühəndisliyi ixtisasına daxil olub. Prezident təqaüdçüsü olub. Rəhim Rəhimli Ali Məktəbi 2018-ci ildə Fərqlənmə diplomu ilə və ixtisas birincisi olaraq bitirib.
Qeyd edək ki, “Google” dünyanın ən böyük axtarış sistemi və reklam sahəsində ixtisaslaşmış ABŞ-də yerləşən transmilli şirkətdir. “Google” internetdə yerləşən bir çox xidmət və məhsullara sahiblik etməklə yanaşı, onları inkişaf etdirir. Gəlirinin böyük hissəsini “AdWords” proqramı ilə reklamlardan əldə edir. Şirkətin yaradılmasında məqsəd dünyadakı məlumatları təşkilatlandırmaq və əlçatan etmək olub.

BHOS graduate gets job at Google
Rahim Rahimli, a graduate of Baku Higher Oil School (BHOS), has been hired by the world's largest transnational company Google specializing in search engines and advertising.
In 2013, he entered the Process Automation Engineering Department of BHOS with 680 points and became a Presidential Scholar. Rahim Rahimli graduated from the university in 2018 with honors. He was the best student in his specialty.
Google is the largest transnational company in the United States specializing in search engines and advertising. Google offers a wide range of up-to-date Internet services and products. Much of the company's revenue comes from advertising through the AdWords program. The purpose of the creation of Google was to systematize information around the world and make it available to everyone.