Bakı Ali Neft Məktəbinin Mini futbol yarışının finalı keçirildi
Bakı Ali Neft Məktəbinin yaradılmasının 10 illiyinə həsr edilən Spartakiada çərçivəsində təşkil edilən Mini futbol yarışının final oyunu keçirildi. Neft-qaz mühəndisliyi ixtisasının IV kurs tələbələrinin “Drilling Ertughrul” və Kimya mühəndisliyi ixtisasının eyni kurs tələbələrinin “Alkolik Bilbao” komandası arasında keçirilən final oyununda “Drilling Ertughrul” komandası 5:4 hesabı ilə qalib oldu.
Ali Məktəbin kampusunda keçirilən final oyununun açılışında SOCAR-ın Kadr, rejim və informasiya texnologiyaları üzrə vitse-prezidenti Xalik Məmmədov, bp şirkətinin Yaxın Şərq və Xəzər ölkələrində kommunikasiya və təşviqat üzrə vitse-prezidenti Bəxtiyar Aslanbəyli, İcbari Tibbi Sığorta üzrə Dövlət Agentliyinin İdarə Heyətinin sədri Zaur Əliyev, Ekologiya və Təbii Sərvətlər Nazirliyinin Aparat rəhbəri Rəşad Allahverdiyev iştirak ediblər.
Qonaqları salamlayan BANM-in rektoru Elmar Qasımov iştirakçılara uğurlar arzulayaraq bildirib ki, BANM-in 10 illik yubileyinə həsr edilən Spartakiada çərçivəsində keçirilən bu yarış Ali Məktəbin birliyinin təcəssümüdür: “Ötən il Bakı Ali Neft Məktəbinin yaradılmasının 10 illiyi tamam oldu. Biz artıq növbəti mərhələyə qədəm qoymuşuq. BANM-də yüksək səviyyədə tədris həyata keçirilməklə yanaşı, tələbələrin sosiallaşması üçün də əlimizdən gələni edirik. Bu cür yarışlar da sosiallaşma, Ali Məktəbdə kollektivçilik ruhunun formalaşması üçün əhəmiyyətlidir”.

Final of mini football tournament of Baku Higher Oil School held
The final match of the mini football tournament organized within the Spartakiad dedicated to the 10th anniversary of Baku Higher Oil School has been held.
In the final match between the team “Drilling Ertughrul” of 4th year students majoring in Oil and Gas Engineering and the team “Alkolik Bilbao” of 4th year students majoring in   Chemical Engineering the team "Drilling Ertughrul" won with a score of 5:4.
SOCAR Vice President Khalik Mammadov, BP's Communications and Advocacy Vice President for the Middle East and Caspian Region Bakhtiyar Aslanbayli, Chairman of the Board of the State Agency on Mandatory Health Insurance  Zaur Aliyev, Head of Staff of the Ministry of Ecology and Natural Resources Rashad Allahverdiyev attended the opening of the final game held on the campus of Baku Higher Oil School.
Welcoming the guests, BHOS Rector Elmar Gasimov wished success to the participants and said that the competition, held as part of the Spartakiad dedicated to the 10th anniversary of BANM, is the embodiment of the university’s unity.
“Last year marked the 10th anniversary of Baku Higher Oil School. We have already entered the next stage. In addition to offering high-quality education, we do our best to socialize students. Such competitions are also important for socialization and the formation of the spirit of collectivism in the university”.