Avrasiya Universitetlər Birliyinin prezidenti Bakı Ali Neft Məktəbində
Bakı Ali Neft Məktəbində ( BANM ) Avrasiya Universitetlər Birliyinin (EURAS) prezidenti, Türkiyənin İstanbul Aydın Universitetinin təsisçisi, professor Mustafa Aydının rəhbərlik etdiyi nümayəndə heyəti ilə görüş keçirilib.
Ali Məktəbin rektoru Elmar Qasımov qonaqları salamlayaraq türkiyəli həmkarı Mustafa Aydını yenidən Bakı Ali Neft Məktəbində görməkdən məmnunluğunu ifadə edib. Rektor Elmar Qasımov BANM-in fəaliyyətindəki yeniliklər, nailiyyətləri, beynəlxalq əlaqələri və tədris prosesinin təşkili haqqında məlumat verib. Qonaqpərvərliyə görə Bakı Ali Neft Məktəbinin rektoruna xüsusi təşəkkür edən Mustafa Aydın təhsildə milli mənəvi dəyərlərin təbliğinin vacibliyinə toxunub. Bildirib ki, sürətlə dəyişən və qloballaşan dünyada bu məsələ daha çox əhəmiyyət kəsb edir. Rektor Elmar Qasımov isə rəhbərlik etdiyi Ali Məktəbdə bu məqama xüsusi diqqət yetirildiyini vurğulayıb. Bu yaxınlarda Azərbaycanda keçiriləcək “Texnofest 2022 “ festivalında iştirak edəcək 33 BANM komandasının hamısına milli adların verildiyini diqqətə çatdırıb. Səmimi mühitdə keçən görüşdə gələcək əməkdaşlıq imkanları ətrafında fikir mübadiləsi aparılıb.
Yeri gəlmişkən, Avrasiya Universitetlər Birliyi ( EURAS ) 2008 - ci ildə İstanbulda təsis edilib. Təşkilat Avropa, Asiya və Yaxın Şərq regionlarındakı 80 - dən artıq universiteti birləşdirir.

A meeting has been held at Baku Higher Oil School (BHOS) with a delegation led by President of the Eurasian Universities Union (EURAS), founder of Istanbul Aydin University, Prof. Mustafa Aydin.
Welcoming the guests, BHOS Rector Elmar Gasimov said that he was happy to see his Turkish colleague Mustafa Aydin again at Baku Higher Oil School. The rector informed the guests about the innovations implemented at BHOS, the university’s achievements, its international relations and the organization of the educational process at BHOS.
Expressing special gratitude to BHOS Rector for hospitality, Mustafa Aydin stressed the importance of promoting national and moral values among students. He said that this issue is very relevant in a rapidly changing globalizing world.
Rector Elmar Gasimov, in turn, stressed that the university pays special attention to this issue. He noted that all 33 BHOS teams that will take part in the Technofest 2022 festival, which will be held in Azerbaijan, have been given national names.
During the meeting, which was held in a warm and friendly atmosphere, the sides exchanged views on the possibilities for further cooperation.
Note that the EURAS was founded in 2008 in Istanbul. The organization unites more than 80 universities from Europe, Asia and Middle East.