Bakı Ali Neft Məktəbinin tələbələri startap müsabiqəsinin qalibi olublar
Bakı Ali Neft Məktəbinin (BANM) AzPlagio komandası Təhsil Nazirliyinin təşkil etdiyi EdTech Startap Müsabiqəsinin qalibi olub. Komanda müsabiqənin final mərhələsində 1-ci yerə layiq görülüb.
İki mərhələdən ibarət olan müsabiqəyə 244 komanda qatılıb. Onların arasından 10 ən yaxşı komanda final mərhələsinə vəsiqə qazanıb. Müsabiqənin əsas qalibi olan BANM-in AzPlagio komandası layihənin reallaşdırılması üçün 10 000 AZN investisiyaya layiq görülüb.
AzPlagio komandasının üzvləri Ali Məktəbin Proseslərin Avtomatlaşdırılması mühəndisliyi ixtisasının 4-cü kurs tələbələri İlqar Məmmədov, Nəzrin Qurbanova, Ağamirzə Fətəliyev, Adil Məhərrəmli, Bəhruz Hüseynov və Ruhan Budaqlıdır.
EdTech Startap Müsabiqəsi ali təhsil müəssisələrində oxuyan tələbələr arasında keçirilən yarışmadır. Yarışmanın əsas məqsədi tələbələr tərəfindən hazırda ölkəmizdə təhsil sahəsində olan çağırışların müəyyənləşdirilməsi, onlara cavab vermək üçün texnoloji həllərin təqdim olunmasıdır.

The AzPlagio team of Baku Higher Oil School (BHOS) has won the EdTech Startup Competition organized by the Ministry of Education. The team won first place in the final stage of the competition.
244 teams took part in the 2-stage competition. Of these, 10 teams that showed best results reached the final.
The main winner of the competition, the AzPlagio team of Baku Higher Oil School, received an investment in the amount of 10 thousand manats for the implementation of its project.
The members of the AzPlagio team are 4th year students of the Process Automation Engineering Department: Ilgar Mammadov, Nazrin Gurbanova, Agamirza Fataliyev, Adil Magerramli, Bahruz Huseynov and Rukhan Budagli.
EdTech Startup Competition is a competition held among students of higher educational institutions. The main purpose of the competition is to identify the current problems in the field of education in our country and provide technological solutions to eliminate them.