İtaliyanın “Maire Tecnimont Group” şirkətinin rəhbərliyi Bakı Ali Neft Məktəbində olub
Bakı Ali Neft Məktəbinin (BANM) rektoru Elmar Qasımov İtaliyanın “Maire Tecnimont Group” şirkətinin birinci vitse-prezidenti Cianni Bardazzi və törəmə şirkəti-“KT-Kinetics Technology”nin Azərbaycan nümayəndəliyinin rəhbəri Nikolo Haylpern ilə görüş keçirib.
Qonağı Ali Məktəbdə görməkdən məmnunluğunu ifadə edən rektor “Maire Tecnimont Group”la uğurlu əməkdaşlıqdan bəhs edib. O vurğulayıb ki, bu əməkdaşlığın nəticəsində BANM-in tələbələri şirkətin təşkil etdiyi təcrübə proqramlarında iştirak etmək imkanı qazanıblar. Elmar Qasımov Ali Məktəbdə alternativ enerji mənbələri üzrə təlim proqramının hazırlandığını bildirib və şirkətin də bu istiqamətdə dəstək göstərməsini təklif edib.
“Maire Tecnimont Group” şirkətinin rəsmisi BANM-lə əməkdaşlığa əhəmiyyət verdiklərini vurğulayaraq, bu təklifi məmnuniyyətlə qəbul edib və tələbələrə mühazirə keçməyə də hazır olduğunu qeyd edib. Əməkdaşlığın genişlənməsindən danışan Cianni Bardazzi bildirib ki, BANM ilə uğurlu əməkdaşlığın nəticəsində 12 məzun “Kinetics Technology” şirkətində müxtəlif vəzifələrdə çalışır.
Görüşdə bərpa olunan enerji mənbələrinə keçidin vacibliyi, bu sahədə rəqəmsallaşmanın tətbiqi, “yaşıl kimya”ya transformasiya, yeni texnologiyaların tələbələrə öyrədilməsi müzakirə olunub. Tərəflər İtaliyanın müvafiq universiteti ilə birgə seminarların keçirilməsi barədə də fikir mübadiləsi aparıblar.

Rector of Baku Higher Oil School (BHOS) Elmar Gasimov has met with First Vice President of the Italian company Maire Tecnimont Group, Gianni Bardazzi, and Head of KT-Kinetics Technology (branch office of Maire Tecnimont Group in Azerbaijan), Niccolo Heilpern.
Elmar Gasimov expressed satisfaction with the meeting with the guests at BHOS and told them about the successful cooperation between the university and Maire Tecnimont Group. The rector noted that thanks to this cooperation, BHOS students have the opportunity to participate in internship programs organized by the company. He said that BHOS has developed a training program on alternative energy sources and invited Maire Tecnimont Group to support the university in this direction.
The representative of Maire Tecnimont Group, in turn, stressed the importance of cooperation with BHOS. He lauded the rector's proposal and said that he is ready to conduct lectures with BHOS students on this topic. Speaking about the expansion of cooperation between Baku Higher Oil School and Maire Tecnimont Group, Gianni Bardazzi emphasized that thanks to this successful cooperation, 12 BHOS graduates are working in various positions at Kinetics Technology.
The meeting discussed the importance of switching to renewable energy sources, as well as issues related to the use of digitalization in this area, transformation to "green chemistry", teaching students new technologies. The sides also exchanged views on holding joint seminars with the relevant Italian university.