Bakı Ali Neft Məktəbi və PAŞA Həyat arasında Əməkdaşlıq Memorandumu imzalanıb
Bakı Ali Neft Məktəbi (BANM) və “PAŞA Həyat Sığorta” ASC arasında gənclərin peşəkar inkişafına yönəldilmiş tədbirlərin təşkilinə dair Memorandum imzalanıb. Tərəflər arasında əməkdaşlıq onların fəaliyyət sahələri və səlahiyyətləri çərçivəsində olan məsələləri əhatə edir.
6 avqust 2021-ci il tarixində imzalanmış Memorandum təhsil sahəsində qarşılıqlı əməkdaşlığın gücləndirilməsi və inkişaf etdirilməsi, Ali Məktəbin tələbələrinin təhsil keyfiyyətinin və peşə fəaliyyətinin yaxşılaşdırılması, bu istiqamətdə sıx inteqrasiyanın təmin edilməsi üzrə səylərin birləşdirilməsi  məqsədini daşıyır. Eyni zamanda, Ali Məktəbin tələbə kontingenti üçün Şirkət tərəfindən müxtəlif istiqamətlərdə bilik mübadiləsi sessiyalarının, tələbələr üçün sınaq iş müsahibələrinin keçirilməsi, istehsalat və ya könüllü təcrübə proqramlarının təşkil olunması və şirkətin əməkdaşlarının Ali Məktəbdə qonaq spiker qismində çıxış etməsi, habelə zərurət olduqda onların tədris fəaliyyətinə cəlb edilməsi planlaşdırılır.
Memorandumda Şirkət tərəfindən müəyyənləşdirilmiş kateqoriyalara məxsus tələbələrin sertifikasiya və ya digər təhsil xərclərinə sponsorluq edilməsi, Ali Məktəb tərəfindən irəli sürülən layihələrə birgə dəstəyin verilməsi və tələbələrin peşə təcrübəsinin artırılması ilə bağlı olan tədbirlərin həyata keçirilməsi öz əksini tapır. Əməkdaşlıq sazişində Ali Məktəb tələbələrinin Şirkətin təşkilatçılığı ilə Şirkətin ofis binasına və ya başqa məkanlara turların, habelə digər informativ ekskursiyaların, müxtəlif müsabiqələrin təşkil edilməsi də nəzərdə tutulur. Bütün bunlar “PAŞA Həyat”ın işə götürən brendinin gücləndirilməsi istiqamətində atılan addımlardır.
Əməkdaşlıq sazişini Bakı Ali Neft Məktəbinin rektoru Elmar Qasımov və “PAŞA Həyat Sığorta” ASC-in İdarə Heyətinin sədri  Niyaz İsmayılov imzalayıblar. Bu Memorandum müddətsiz olaraq bağlanılıb.
“Biz Azərbaycanın intellektual əsgərlərini yetişdiririk. “PAŞA Həyat Sığorta” ASC ilə imzaladığımız Əməkdaşlıq Memorandumu bu istiqamətdəki fəaliyyətimizi sürətləndirəcək. BANM-nin tələbələrinin “PAŞA Həyat”da təcrübə keçməsi onların gələcək karyeralarında mühüm rol oynayacaq. Eyni zamanda, bu onların gələcəkdə “PAŞA Həyat”da işlə təmin olunmalarına imkan yaradır. Ali Məktəbimizin məzunları “PAŞA Həyat”da çalışarsa, bununla qürur duyaram”,  – deyə BANM-nin rektoru Elmar Qasımov bildirib.
“PAŞA Həyat Sığorta” ASC-in İdarə Heyətinin sədri  Niyaz İsmayılov isə vurğulayıb ki, - “Hər bir şirkətin uğurunun sirlərindən biri də onun potensiallı kadrlarıdır. Biz BANM-nin tələbələrinə təcrübə keçmələri üçün hər cür şərait yaradacağıq. Tələbələrin təcrübə qazanması onların gələcək karyeralarında mühüm rol oynayır. Digər tərəfdən, tələbələrin “PAŞA Həyat”da təcrübə keçmələri onlara iş imkanları yaradır. Biz gələcəkdə tələbələr üçün işçi bazası yaratmağı düşünürük. BANM-in çox uğurlu məzunları, yüksək səviyyəli tələbələri var. İstəyirik ki, “PAŞA Həyat”da məhz belə mütəxəssislər çalışsın. Belə tələbələr yetişdiridiyiniz üçün, Elmar müəllim, sizə təşəkkür edirik. Əməkdaşlığımızın dövlətimiz, cəmiyyətimiz üçün yararlı olacağına əminəm.”
Lider sığorta şirkəti - “PAŞA Həyat Sığorta” ASC 2010-ci ilin noyabr ayından fəaliyyət göstərir. 31 dekabr 2020-cu il tarixinə şirkətin nizamnamə kapitalı 40,250 mln. AZN təşkil etmişdir. Şirkət müştərilərə müxtəlif həyat sığortası məhsulları, o cümlədən “İstehsalatda bədbəxt hadisələrin icbari sığortası”, “Yığım tərkibli yaşam sığortası” məhsullarını təklif edir.

Baku Higher Oil School (BHOS) and PASHA Life Insurance OJSC have signed a memorandum on organizing events aimed at professional development of youth.
The Memorandum, signed on August 6, 2021, aims to strengthen and develop mutual cooperation in the field of education, to improve the quality of education and professional activity of students of the University, to unite efforts in this direction to ensure close integration. At the same time, the Company conducts knowledge exchange sessions, pilot interviews for students, production or volunteer internship programs for the student contingent of the University, and the participation of the company's employees as guest speakers at the University, as well as their involvement in teaching activities. planned.
The memorandum provides for the sponsorship of certification or other educational expenses of students belonging to the categories defined by the Company, the joint support of projects proposed by the University and the implementation of measures to increase the professional experience of students. The cooperation agreement also envisages the organization of tours to the Company's office building or other places, as well as other informative excursions and various competitions organized by the Company. All these are steps taken to strengthen the brand of PASHA Life.
The cooperation agreement was signed by Rector of Baku Higher Oil School Elmar Gasimov and Chairman of the Board of PASHA Life Insurance OJSC Niyaz Ismayilov. This Memorandum is concluded for an indefinite period.
"We are training Azerbaijani intellectual soldiers. The Memorandum of Cooperation signed with PASHA Life Insurance OJSC will accelerate our activities in this direction. The internship of BANM students at PASHA Life will play an important role in their future careers. At the same time, it allows them to be employed at PASHA Life in the future. "I am proud that the graduates of our university work at PASHA Life," said BANM Rector Elmar Gasimov.
Niyaz Ismayilov, Chairman of the Board of PASHA Life Insurance OJSC, said: “One of the secrets of success of any company is its potential staff. We will create all conditions for BANM students to have an internship. Gaining experience for students plays an important role in their future careers. On the other hand, students' internships at PASHA Life create job opportunities for them. We plan to create a working base for students in the future. BANM has many successful graduates and high-level students. We want such specialists to work at PASHA Life. Thank you, teacher Elmar, for bringing up such students. I am confident that our cooperation will be beneficial for our state and society. "
Leading insurance company - PASHA Life Insurance OJSC has been operating since November 2010. As of December 31, 2020, the company's authorized capital is 40.250 million. AZN. The company offers customers a variety of life insurance products, including "Compulsory insurance against accidents at work", "Accumulated life insurance".