BANM – in daha bir müvəffəqiyyətli məzunu – 7 ali məktəbdən doktorantura səviyyəsinə qəbul
Bakı Ali Neft Məktəbinin (BANM) Kimya mühəndisliyi ixtisasının məzunu Əbdül Bağırov müraciət etdiyi ali məktəblərdən 7-nə doktorantura üzrə beynəlxalq proqramlara qəbul olunub. O, həmçinin universitetlərin hamısının tam təqaüdünə layiq görülüb.Əbdül Bağırovun Kimya və biomolekulyar mühəndislik, Sistem mühəndisliyi, Dayanıqlı ətraf-mühit mühəndisliyi və s. ixtisaslar üzrə qəbul olduğu universitetlərdən hamısı ABŞ ali məktəbləridir. Bu ali məktəblər öz yüksək göstəricilərinə görə beynəlxalq reytinqlərə daxildirlər.
Əbdül Bağırov təhsilini ABŞ-ın Akron Universitetində Polimer mühəndisliyi ixtisası üzrə doktorantura proqramında tam təqaüdlə davam etdirmək niyyətindədir.
Qeyd edək ki, Əbdül Bağırov 2016-cı ildə DİM tərəfindən keçirilmiş qəbul imtahanında 650 bal toplayaraq BANM-in Kimya mühəndisliyi ixtisasına dövlət sifarişi üzrə qəbul olub və məzun olduqda Ümumi Orta Müvəffəqiyyət Göstəricisi 91.01 olub.

The successful graduate of BHOS - admission to doctoral level from 7 universities
Abdul Bagirov, a graduate of the Baku Higher Oil School (BHOS) majoring in Chemical Engineering, has been admitted to international doctoral programs at seven of the universities he applied to. He was also awarded a full scholarship from all universities. These universities locate in the USA and are included in international rankings for their high performance for Chemical and Biomolecular Engineering, Systems Engineering, Sustainable Environmental Engineering, etc. programs.
Abdul Bagirov intends to continue his education with a full scholarship in the doctoral program in Polymer Engineering at the University of Akron, USA.
It should be noted that Abdul Bagirov scored 650 points in the entrance exam held by the Ministry of Education and Science in 2016 and was admitted to the specialty of Chemical Engineering at BANM by the state order.