Respublika birincisi: Bakı Ali Neft Məktəbinin rəqibi yoxdur
Magistraturaya qəbul imtahanlarında ən yüksək bal toplayaraq Respublika birincisi olan Vüsal Kərimov Bakı Ali Neft Məktəbinin Neft-qaz mühəndisliyi ixtisası üzrə V kursda təhsil alır.
Vüsal 1999-cu ildə Bakıda anadan olub və 107 saylı tam orta məktəbi bitirib. O, bakalavr pilləsi üzrə də qəbul imtahanında yüksək bal - 662 bal toplayaraq Bakı Ali Neft Məktəbinin Neft-qaz mühəndisliyi ixtisasına qəbul olub.
V.Kərimov deyir ki, magistraturaya hazırlaşmağında Bakı Ali Neft Məktəbində 5 il ərzində əldə etdiyi təhsilin, seçdiyi kursun və müəllimlərinin əməyi böyük olub.
Qəbul imtahanın birinci turunda 88 bal toplayan Vüsalın seçimi Bakı Ali Neft Məktəbinin Yataqların işlənməsi və idarə olunması ixtisası olacaq. O hesab edir ki, bu, hazırda təhsil aldığı ixtisasa uyğundur və həmin ixtisasın tədrisində Bakı Ali Neft Məktəbinin rəqibi yoxdur.
Elə buna görə də, V.Kərimov xaricdə təhsil almaq üçün heç bir cəhd etməyib. O düşünür ki, Bakı Ali Neft Məktəbi təhsilə görə digər xarici universitetlərdən geri qalmır.

The first place in the Master's exam: Baku Higher Oil School has no rivals
Vusal Karimov, who has shown the highest result in the entrance exams for the master’s degree programs of universities in Azerbaijan, is a 5th year student of Baku Higher Oil School (BHOS) majoring in Petroleum Engineering.
Vusal was born in Baku in 1999 and graduated from secondary school No. 107. He scored a high score of 662 points in the entrance exams for the BHOS bachelor program and was admitted to the Petroleum Engineering Department of Baku Higher Oil School.
Vusal Karimov says that the education he received during his five years of study at Baku Higher Oil School, the specialty he chose and the efforts of his teachers allowed him to thoroughly prepare for the master's degree exams.
Vusal, who scored 88 points in the first round of entrance exams, will study at BHOS for a master's degree in field development and management. He believes that this is in line with the specialty he is currently studying at Baku Higher Oil School and that BHOS is unmatched when it comes to teaching this specialty.
That is why Vusal Karimov did not make any attempts to continue his studies abroad. He thinks that Baku Higher Oil School is not inferior to any other foreign university in terms of teaching efficiency.