Bakı Ali Neft Məktəbinin tələbələri üçün SOCAR Türkiyə onlayn yay təcrübə proqramı təşkil edəcək
Bakı Ali Neft Məktəbi (BANM) ilə SOCAR Türkiyə arasında onlayn görüş keçirilib. Görüşdə Bakı Ali Neft Məktəbinin rektoru Elmar Qasımov, SOCAR Türkiyənin İnsan Resursları üzrə qrup direktoru Levent Kocagül və İstedad qəbulu üzrə qrup meneceri Nazlı Ünsal, eləcə də Bakı Ali Neft Məktəbinin məzunları, “STAR” Neft Emalı Zavodunun Proses mühəndisi Amail Məmmədova və istehsal mühəndisi Sənan Həsənzadə, “Petkim” Petrokimya Holdinqdə istehsal mühəndisi kimi çalışan Kənan Sadıqov iştirak ediblər.
BANM-in rektoru Elmar Qasımov bildirib ki, SOCAR Türkiyə ilə səmərəli əməkdaşlıq sayəsində indiyədək Ali Məktəbin onlarla tələbə-məzunu təcrübə proqramlarına və müxtəlif vəzifələrdə işə cəlb olunub. O həmçinin qeyd edib ki, təcrübə müddətində tələbələr texniki proseslərlə yaxından tanış olmaqla yanaşı, təhsil müddətində əldə etdikləri nəzəri bilikləri praktik baxımdan da təkmilləşdirmək imkanı əldə edirlər.
Şirkət nümayəndələri bildirib ki, təcrübə proqramı ilə bağlı seçimlərdə əsas meyar olaraq tələbələrin akademik göstəriciləri, müsahibələrdə onların peşəsinə yanaşma və özünüifadə tərzi, həmçinin emosional intellekti nəzərə alınır ki, BANM tələbələri bu meyarlara cavab verir.
BANM məzunları Amail Məmmədova, Sənan Həsənzadə və Kənan Sadıqov da öz növbəsində SOCAR Türkiyə Qrupa daxil olan şirkətlərdə çalışmaqdan məmnunluqlarını ifadə edib və təhsil aldıqları müddətdə əldə etdikləri bilik və bacarıqların iş prosesində onlara kömək olduğunu qeyd ediblər.

SOCAR Turkey to organize online summer internship program for BHOS students.
The event was attended by Rector of Baku Higher Oil School Elmar Gasimov, Director of the Human Resources Department of SOCAR Turkey Levent Kojagul, Manager of the Talent Selection Department of SOCAR Turkey Nazli Unsal, Industrial Engineer at STAR Refinery Amail Mammadova, Production Engineer at STAR Refinery Sanan Hasanzade, Industrial Engineer at Petkim Petrochemical Holding Kanan Sadigov, and BHOS graduates.
At the meeting, BHOS Rector Elmar Gasimov noted that thanks to the cooperation between Baku Higher Oil School and SOCAR Turkey, dozens of BHOS students and graduates participated in internship programs and obtained employment in various positions. During their internship, students study more closely technical processes, and they apply in practice the theoretical knowledge gained at the university.
The company representatives noted that the main criteria for selecting students for the internship program are students’ academic performance, their approach to the profession, as well as the expression style and emotional intelligence of students, which are determined during the interview, and that BHOS students meet these criteria.
BHOS students Amail Mammadova, Sanan Hasanzade and Kanan Sadigov said that they were happy to work in companies belonging to SOCAR Turkey Group and that the knowledge and skills they acquired during their study at the university helped them in their work.
At the end of the meeting, it was decided that SOCAR Turkey would organize an online summer internship program for BHOS students.