Gənc ali məktəblər üçün beynəlxalq reytinq: Çağırışlar və Fürsətlər beynəlxalq vebinar
Bakı Ali Neft Məktəbi (BANM) Asiya Universitetlər Birliyi (EURAS) ilə birgə 25 may tarixində “Gənc ali məktəblər üçün beynəlxalq reytinq: Çağırışlar və Fürsətlər” mövzusunda vebinar təşkil edir.
Vebinarda EURAS-ın prezidenti Dos. Prof. Mustafa Aydın, Bakı Ali Neft Məktəbinin rektoru Elmar Qasımov, ADA Universitetinin prorektoru Fariz İsmaılzadə açılış nitqi ilə çıxış edəcəklər.
Vebinarın panel məruzəçiləri Roma Sapienza Universitetinin Rektorunun QS-də Sıralamalar və Biznesin İnkişafı Partnyoru üzrə məsləhətçisi Dario Consolı “Gənc universitetlər və nüfuz: qlobal məlumatlandırma və reytinq vəziyyətini necə artırmaq olar”, İstanbul Aydın Universitetinin prorektoru Prof. Dr. Zafer Aslan, Daffodil Beynəlxalq Universitetinin Tədqiqat şöbəsinin Direktoru Prof. Dr. Md Kabirul İslam “İnstitusionalizasiya tədqiqat mədəniyyəti və universitetlərin dünya reytinqi”, Əl-Farabi Qazax Milli Universitetinin Marketinq və İşəgötürmə Mərkəzinin direktoru Leyla Delovarova və Strateji Marketinq,Marka İdarəetmə müdiri Zhaxybay Suıngarıyev “Qazaxıstan təhsilinin beynəlmiləlləşmə təcrübəsi”, Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin Strateji İnkişaf rəhbəri Turan Süleymanov ''Azərbaycan ali məktəbləri beynəlxalq reytinqlərdə, perspektivlərdə və çağırışlarda '' mövzusunda çıxış edəcəklər.

International webinar International Ranking for Young HEIs: Challenges and Opportunities
Baku Higher Oil School (BHOS), together with the Eurasian Universities Union (EURAS), is organizing a webinar on May 25 on "International Ranking for Young HEIs: Challenges and Opportunities."
At the webinar, President of EURAS Assoc. Prof. Mustafa Aydin, Rector of Baku Higher Oil School Elmar Gasimov, Vice-Rector of ADA University Fariz Ismailzade will deliver keynote speeches.
At the event, panelists will make presentations in the following order:
Consultant to the Rector of the University of Rome Sapienza for Rankings & Business Development Partner at QS (Quacquarelli Symonds) Dario ConsoIi will speak on the topic “Young universities and reputation: how to increase global awareness and rankings’ standing”. Vice Rector of Istanbul Aydın Unıversity Prof. Dr. Zafer Aslan, Director of Division of Research of Daffodil International University Prof. Dr. Md Kabirul Islam will speak on the topic “Institutionalizing Research Culture and University World Rankings”. Director of Marketing and Recruiting Center of Al-Farabi Kazakh National University Leila Delovarova and Head of Strategic Marketing and Brand Management of Al-Farabi Kazakh National University Zhaxybay Suingariyev will speak on the topic “Kazakhstan education’s experience in internationalization”, Head of Strategic Development of Azerbaijan State University of Economics Turan Suleymanov will speak on the topic ‘’HEIs of Azerbaijan In Internaitonal Rankings, Perspectives and Challenges’’.
The webinar will be moderated by Academic Vice-Director of Department of International Relations of Istanbul Aydın Unıversity Ayşe Deniz Ozkan.