Bakı Alı Neft Məktəbinin beynəlxalq müsabiqələrdə qalib gələn tələbələri mükafatlandırıldı
Bakı Alı Neft Məktəbinin rektoru Elmar Qasımovun əmri ilə, Beynəlxalq Neft Mühəndisləri Cəmiyyəti (SPE) tərəfindən təşkil edilən beynəlxalq “Petrobowl” yarışının regional turunun, eləcə də Azərbaycan Respublikası Gənclər Fondunun maliyyə dəstəyi, Azərbaycan Tələbə Gənclər Təşkilatları İttifaqı və Gənclərin Maarifləndirilməsinə Dəstək İctimai Birliyinin birgə təşkilatçılığı ilə keçirilən “Enactus Azərbaycan Yaz Məktəbi” layihəsinin qalibləri olan BANM tələbələri mükafatlandırılıb.
Belə ki, “Enactus BANM” komandasının kapitanı IV kurs tələbəsi Günel Hüseynli, komanda üzvləri III kurs tələbələri Mirkazım Ağayev, Taliyə Məmmədhəsənzadə, Şükran Əlizadə, IV kurs tələbəsi Fidan Aslanova və MBA üzrə təhsil alan Pakizə Talıblı, “Petrobowl” regional yarışında müxtəlif ölkənin 22 komandası arasından I yerə çıxan “SPE BHOS” komandasının üzvləri Toğrul Tahirov, Kənan Məmmədov, Rəhimə Abbasova, Elnur Əskərov və Xalid Orucov hər biri BANM Həmkarlar İttifaqının hesabına 200 manat məbləğində pul mükafatı əldə edib.
Xatırladaq ki, Respublikanın 18 universitetinin iştirak etdiyi “Enactus Azərbaycan Yaz Məktəbi”-nin “Sual-Cavab” müsabiqəsində Bakı Alı Neft Məktəbinin komandası verilən bütün sualları doğru cavablayaraq I yerin qalibi olmuşdur. Bundan başqa, BANM tələbələri Beynəlxalq Neft Mühəndisləri Cəmiyyəti tərəfindən təşkil edilən beynəlxalq “Petrobowl” yarışının regional turunda I yerə layiq görülmüşdür.
Hər iki qalibiyyət münasibətilə keçirilən onlayn görüşdə BANM-in professor-müəllim heyəti, tələbələri, qalib komandaların üzvləri və onların valideynləri iştirak edib.
Komandaları ürəkdən təbrik edən rektor Elmar Qasımov onların uğurunu yüksək qiymətləndib, hər zaman Ali Məktəbi və ölkəmizi istər regional, istərsə də beynəlxalq səviyyədə layiqincə təmsil etdiklərinə görə tələbələrə təşəkkür edib. O, Ali Məktəbin tələbələrinin dərin biliklərlə yanaşı, həm də xüsusi istedad və bacarığa sahib olmalarıyla da qürur duyduğunu qeyd edib.
Daha sonra komanda üzvləri qalib gəldikləri yarışlar, hazırlıq prosesi barədə məlumat verib və təəssürratlarını bölüşüblər.

Students of Baku Higher Oil School who won international competitions have been awarded
Rector of Baku Higher Oil School (BHOS) Elmar Gasimov has issued an order to award  BHOS students who became winners of the regional round of the “Petrobowl” international competition organized by the International Society of Petroleum Engineers (SPE) and the “Enactus Azerbaijan Spring School” project organized by Azerbaijan Student Youth Organizations' Union and the “Education” Public Support Association of Youth of Azerbaijan with the financial support of the Youth Foundation of the Republic of Azerbaijan.
Thus, the captain of the team “Enactus BHOS”, 4th year student Gunel Huseynli, team members - 3rd year students Mirkazim Agayev, Taliya Mammadkhasanzade, Shukran Alizade, 4th year student Fidan Aslanova, student of the BHOS MBA program Pakiza Talibli, as well as members of the team “SPE BHOS”, which took first place among 22 teams from different countries in the regional “Petrobowl” competition - Togrul Tahirov, Kanan Mammadov, Rahima Abbasova, Elnur Asgarov and Khalid Orujov received a cash prize of 200 manats each at the expense of the BHOS Trade Union.
Recall that the team of Baku Higher Oil School won first place in the "Question-Answer" competition held within the framework of the "Enactus Azerbaijan Spring School" project with the participation of 18 universities of the republic, having correctly answered all the questions. BHOS students also took first place in the regional round of the Petrobowl international competition organized by the International Society of Petroleum Engineers.
The online meeting dedicated to both victories was attended by BHOS teachers and students, members of the winning teams and their parents.
Rector Elmar Gasimov cordially congratulated the BHOS teams on their successes. He also thanked students for honorably representing the Higher School and the country at all the events that have been held both at the regional and international levels. The rector stressed that he is proud that BHOS students have deep knowledge, as well as special talents and abilities.
Then, the members of the winning teams told the meeting participants about how they prepared for the competitions and competed in them, and also shared their impressions.