Bakı Ali Neft Məktəbinin təşkilatçılığı ilə Post-COVID dönəmində ali təhsil və tədqiqat mövzusunda vebinar keçiriləcək
Azərbaycan Respublikası Təhsil Nazirliyi, Bakı Ali Neft Məktəbi və Qara Dəniz Universitetləri Şəbəkəsinin birgə təşkilatçılığı ilə 19 aprel 2021-ci il tarixində saat 14:00-da (Bakı vaxtı ilə) “Post-COVID dönəmində ali təhsil və tədqiqat” mövzusunda vebinar keçiriləcəkdir.
⠀
Vebinarda açılış nitqi ilə Azərbaycan Respublikasının Təhsil Naziri Emin Əmrullayev, Bakı Ali Neft Məktəbinin rektoru Elmar Qasımov, Rumıniyanın Təhsil Naziri Sorin-Mihai Cîmpeanu, Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin rektoru Ədalət Muradov, Qara Dəniz Universitetlər Şəbəkəsinin Baş katibi Eden Mamut çıxış edəcək.
Panel məruzəçiləri UNICA-nın prezidenti prof. Luciano Saso, Qara Dəniz Universitetlər Şəbəkəsinin prezidenti prof. Perikles A. Mitkas, Rumıniyanın Ploiesti Neft-Qaz Universitetinin professoru Florinel Dinu, Varna Tibb Universitetinin professoru Todorka Kostadinovadır.

Baku Higher Oil School will organize a webinar on the topic Higher Education and Research in the Post-COVID Period
On April 19, 2021 at 14:00 (Baku time), the Ministry of Education of the Republic of Azerbaijan, Baku Higher Oil School and the Black Sea Universities Network will jointly hold a webinar on the topic "Higher Education and Research in the Post-COVID Period".
Minister of Education of the Republic of Azerbaijan Emin Amrullayev, Rector of Baku Higher Oil School Elmar Gasimov, Minister of Education of Romania Sorin Mihai Cimpeanu, Rector of the Azerbaijan State University of Economics Adalat Muradov, and Secretary General of the Black Sea Universities Network Eden Mamut will deliver keynote speeches at the webinar.
Panel speakers at the webinar will be President of UNICA, Prof. Luciano Saso; President of the Black Sea Universities Network, Pericles A. Mitkas; Professor at Petroleum & Gas University of Ploiești (Romania), Dinu Florinel; Professor at Medical University of Varna, Todorka Kostadinova.