Bakı Ali Neft Məktəbi və Xəzər Universitetinin birgə tədqiqat layihəsi beynəlxalq jurnalda çap edilib
Bakı Ali Neft Məktəbinin Kimya mühəndisliyi kafedrasının 5-ci kurs tələbələri İsmayıl Əliyev, Sunay Həsənov və Elnur Rəsulovun, Xəzər Universitetinin Nanotexnologiya Tədqiqat Mərkəzinin rəhbəri Dr. Rasoul Moradi və BANM-in Kimya mühəndisliyi kafedrasının müdiri Dr. Əmir Reza Vəxşurinin rəhbərliyi altında həyata keçirdikləri elmi tədqiqat işi beynəlxalq jurnalda (Elsevierin "Materials Today: Proceedings") dərc edilib.
Tədqiqat layihəsi çərçivəsində qrafin və qrafin oksidi əlavə edilmiş poliuretan nanokompozitlərin öyrənilməsində molekulyar dinamika metodikası tətbiq edilib: polimer molekullarının qrafin/qrafin oksid üzərində səthi interaksiyası, eləcə də qrafin/qrafin oksidin polimerin mexaniki xassələrinə təsiri tədqiq edilib.
Qeyd edək ki, "Materials Today: Proceedings" jurnalı Scopus (Elsevier) və CPCI-də (Thomson Reuters, Web of Science) indekslənir və 2019-cu ildəki CiteScore göstəricisi 1.3 olmuşdur.

Joint research work of Baku Higher Oil School and Khazar University published in international journal
The research work of the 5th year students of the Chemical Engineering Department of Baku Higher School Oil Ismail Aliyev, Sunay Hasanov and Elnur Rasulov, carried out under the supervision of the head of the Nanotechnology lab of Khazar University Dr. Rasoul Moradi and the head of the BHOS Chemical Engineering Department  Dr. Amir Reza Vakhshuri, has been published in the international journal “Elsevierin ‘Materials Today: Proceedings’”.
The research project used the molecular dynamics method to study polyurethane nanocomposites with graphene and graphene oxide: the interaction of polymer molecules on the graphene / graphene oxide surface, as well as the effect of graphene / graphene oxide on the mechanical properties of polymer.
Note that the journal “Materials Today: Proceedings” is indexed in Scopus (Elsevier) and CPCI (Thomson Reuters, Web of Science) and that the journal's CiteScore for 2019 was 1.3.