BANM-in tələbələri SOCAR Yay Məktəbi 2015 layihəsində
2 avqust tarixində SOCAR-ın İnsan Resursları Departamentinin Təlim və inkişaf şöbəsi və Xarici Təqaüd proqramının məzunları tərəfindən təşkil olunan "SOCAR Yay Məktəbi 2015" layihəsinə start verilib. Bakı Ali Neft Məktəbinin II kursunda təhsil alan 6 tələbəsi (Balaşov Emin, Əhmədov Camal , Babazadə Simuzər , İsmayılov Murad , Qafarlı Sevinc , Rzayev Kamran) layihənin bütün qəbul şərtlərindən keçərək bu məktəbdə iştirak etmə hüququnu qazanıblar. Bu münasibət ilə BANM tələbələrini təbrik edir və layihədəki fəaliyyətlərində uğurlar arzulayırıq!
Qeyd edək ki, layihə "Ramada" otelində 10 gün müddətində keçiriləcəkdir. Bu müddət ərzində iştirakçılara SOCAR-ın fəaliyyət çərçivəsinə daxil olan enerji sektorunun müxtəlif sahələri barədə təlimlər keçiriləcək və təcrübi biliklərinin gücləndirilməsi məqsədilə ekskursiyalar təşkil olunacaq. Bundan əlavə, layihə müddətində tələbələrin istirahəti və müsbət atmosferin yaradılması üçün əyləncəli və intellektual oyunlar təşkil olunacaq. Yay məktəbinin ikinci hissəsində fəal iştirakçıların 5 xarici ölkəyə (Böyük Britaniya, İsveçrə, Türkiyə, Rumıniya, Gürcüstan) səfəri nəzərdə tutulur.
Xatırladaq ki, ötən il keçirilən “SOCAR Yay Məktəbi 2014” layihəsində iştirak etmiş BANM-in iki tələbəsindən biri, “Kimya mühəndisliyi ixtisası” üzrə təhsil alan III kurs tələbəsi Ruslan Hacıyev qalib olduğu komanda ilə birlikdə İsveçrəyə səfərə göndərilmişdir.

Training and development division of Human Resources department of SOCAR and Foreign Scholarship program alumni have started the project "SOCAR Summer School 2015" in August 2. Six 2nd year students of BHOS (Emin Balashov, Jamal Ahmadov, Simuzer Babazade, Murad Ismayilov, Sevinc Qafarli, Kamran Rzayev) have passed all project contest stages successfully and won the right to join the above school.
We are congratulating BHOS students on this occasion wishing them every success in their activities connected with the projects!
It should be mentioned that the project will be realized at “Romada” hotel within 10 days. Throughout this period participants will take internship on various fields of energy sector in frames of SOCAR activities and excursions will be organized in order to enhance practical skills of students. In addition to provide leisure and positive atmosphere for students throughout project period there will be held entertainment and intellectual games. It is also envisaged to send five active participants of Summer School to foreign countries (UK, Switzerland, Turkey, Romania, Georgia) to spend the second part of Summer school.
It should be reminded that last year one of two BHOS students, participants of SOCAR Summer School 2014, third year student on chemistry engineering specialization Ruslan Hajiyev and his team – winner, visited Switzerland.