Bakı Ali Neft Məktəbinin tələbləri Kibertəhlükəsizllik təlimlərində iştirak edir
Təhsil Nazirliyinin təşkilatçılığı ilə Təhsil İnstitutu tərəfindən informasiya texnologiyaları və əlaqəli ixtisaslar üzrə təhsil alan 20 nəfər tələbənin kibertəhlükəsizlik və kibercinayətkarlıqla mübarizə sahəsində nəzəri bilik və praktiki bacarıqlarının artırılması məqsədi ilə “Kibertəhlükəsizllik” adlı təlim layihəsinin üçüncü mərhələsinə başlanılıb.
Təlimlər 9 aprel tarixinədək davam edəcək.
Təlim üçün seçilən 20 tələbədən 11 nəfəri Bakı Ali Neft Məktəbinin tələbləri arasından seçilib. Onların  əksəriyyəti Ali Məktəbin İnformasiya təhlükəsizliyi ixtisasının tələbələridir.
Layihə intensiv təlimlər və labarator tapşırıqlar hisssindən ibarət olmaqla ümumilikdə 4 ay müddətində distant formada davam etdiriləcək.
Təlim zamanı kibertəhüləsizliyə giriş, veb aplikasiyaların nüfuzetmə testləşdirilməsi, insidentlərin idarəolunması və cavab tədbirləri və infrastruktur təhlükəsizliyi modulları  geniş tədris olunacaq. Təlimlərdə beynəlxalq ekspertlərlə yanaşı, xaricdə təhsil almış azərbaycanlı ekseprtlər də təlimçi qismində çıxış edəcəklər.

The Institute of Education, with the organizational support of the Ministry of Education, has launched the third phase of the training project "Cybersecurity", the purpose of which is to increase the theoretical knowledge and practical skills of students majoring in information technology or related specialties in the field of cybersecurity and combating cybercrime.
The trainings will last until April 9th.
Of the 20 students enrolled in the training program, 11 are students of Baku Higher Oil School (BHOS), most of whom are majoring in information security.
The project, consisting of intensive trainings and laboratory classes, will be carried out over 4 months in a distance learning format.
The trainings cover the following modules: Introduction to Cybersecurity, Web Application Penetration Testing, Incident Management and Response Measures, Infrastructure Security.
The trainings are being conducted by international experts and local specialists who were trained abroad.