Bakı Ali Neft Məktəbinin (BANM) rektoru Elmar Qasımov İstanbul Texniki Universitetinin (İTU) rektoru prof. İsmayıl Koyuncu ilə onlayn görüş keçirib.
Elmar Qasımov İsmayıl Koyuncuyu yeni rektor təyin olunması münasibətilə təbrik edib, ona fəaliyyətində uğurlar arzulayıb.
Görüş zamanı iki universitet arasında əməkdaşlığın gələcək perspektivləri müzakirə edilib. Xüsusi ilə, informasiya texnologiyaları, kibertəhlükəsizlik kimi istiqamətlərdə birgə proqramların və elmi-tədqiqat fəaliyyətlərinin reallaşdırılması barədə fikir mübadiləsi aparılıb.
Rektor Elmar Qasımov İTU-nun rektoru İsmayıl Koyuncunu Bakıya səfərə dəvət edib.
İstanbul Texniki Universiteti 1773-cü ildə yaradılıb, mühəndislik və memarlıq sahələrində ixtisaslaşmış ali təhsil məktəbidir və dünyanın qabaqcıl texniki universitetlərindən biri hesab olunur.

Elmar Gasimov holds online meeting with rector of Istanbul Technical University
Rector of Baku Higher Oil School (BHOS) Elmar Gasimov has held an online meeting with Rector of Istanbul Technical University (ITU) Prof. Ismail Koyuncu.
Elmar Gasimov congratulated Ismail Koyuncu on his recent appointment as ITU Rector and wished him success in his work.
During the meeting, the rectors discussed further prospects for cooperation between the two universities. In particular, they exchanged views on the implementation of joint programs in the areas of information technology, cybersecurity, and research.
BHOS Rector Elmar Gasimov invited ITU Rector Ismail Koyuncu to visit Baku.
Note that Istanbul Technical University, founded in 1773, specializes in engineering and architecture and is considered one of the leading technical universities in the world.