Rektor Elmar Qasımov Prezident təqaüdçüləri ilə onlayn görüş keçirib
Bakı Ali Neft Məktəbinin (BANM) rektoru Elmar Qasımov cari tədris ilində yüksək nəticə göstərərək Ali Məktəbə qəbul olan Prezident təqaüdçüləri ilə onlayn görüş keçirib.
Elmar Qasımov tələbələri təbrik edərək bildirib ki, Azərbaycan Respublikası Prezidenti cənab İlham Əliyevin “2020/2021-ci tədris ilində Azərbaycan Respublikasının ali məktəblərinə daxil olmuş tələbələrə Prezident təqaüdünün verilməsi” haqqında 29 oktyabr, 2020-ci il tarixli Sərəncamına əsasən, Bakı Ali Neft Məktəbinin 22 tələbəsi Prezident təqaüdünə layiq görülüb.
O bildirib ki, bu ali təqaüd tələbələrin istər təhsil həyatında, istərsə də gələcək karyeraralarında həlledici rol oynayacaq.
“22 Prezident təqaüdçüsündən 11 nəfər BANM-in “İnformasiya təhlükəsizliyi” ixtisasını, 10 nəfər “Proseslərin avtomatlaşdırılması mühəndisliyi” ixtisasını, 1 nəfər “Kimya mühəndisliyi” ixtisasını seçib. BANM Prezident təqaüdçülərinin sayına görə Respublika ali məktəbləri içərisində II yerdə qərarlaşıb, I ixrisas qrupu üzrə isə liderdir”.
Ali Məktəbin Prezident təqaüdçülərinin ümumi sayının 172 nəfərə çatdığını bildirən rektor bu tədris ilində BANM-in Prezident təqaüdçülərinin ən minimal balının 683.9 bal olduğunu vurğulayıb.
Tələbələrə həm təhsildə, həm həyatda, həm də gələcək karyeralarında yeni uğurlar arzulayan E.Qasımov Azərbaycanın intellektual gənclərinin məhz BANM-i seçməsini qürüverici hal kimi dəyərləndirib.

Rector of Baku Higher Oil School (BHOS) Elmar Gasimov held an online meeting with the Presidential Scholars who entered BHOS this academic year, gaining high scores in the entrance exams.
Congratulating the students, Elmar Gasimov said that in accordance with the Order of the President of the Republic of Azerbaijan “On awarding Presidential Scholarship to the students who were enrolled in higher educational institutions of the Republic of Azerbaijan in the 2020/2021 academic year" dated October 29, 2020, 22 students of Baku Higher Oil School were awarded Presidential Scholarships.
The rector emphasized that this honorary scholarship will play a decisive role both in the educational life of the students and in their future careers.
“Of the 22 BHOS Presidential Scholars, 11 are majoring in Information Security, 10 – in Process Automation Engineering and 1 – in Chemical Engineering. Baku Higher Oil School ranks second among the country's universities in terms of the number of Presidential Scholarship holders and is the leader in this indicator in the first group of specialties. The total number of BHOS Presidential Scholars has reached 172 people. The lowest score gained by BHOS Presidential Scholars this academic year was 683.9 points".
Having wished the students new success in their studies, life and future careers, Elmar Gasimov stressed that one should be proud that the intellectual youth of Azerbaijan choose to study at Baku Higher Oil School.