Bakı Ali Neft Məktəbinin müəllimi Təhsil İnstitutuna direktor təyin edildi
Bakı Ali Neft Məktəbinin müəllimi Rüfət Əzizov Təhsil nazirinin əmri ilə Təhsil İnstitutuna direktor təyin edilib.
Rüfət Əzizov Bakı Ali Neft Məktəbinin (BANM) Cenevrə Biznes Məktəbi (GBS) ilə birgə həyata keçirdiyi Neft və Qaz Menecmenti üzrə MBA  proqramı çərçivəsində “Dizayn təfəkkürü” dərsini tədris edir.
Bu cür dərslər Rüfət Əzizov tərəfindən Azərbaycanda ilk dəfə Bakı Ali Neft Məktəbində keçilir.
O eyni zamanda, Kimya Mühəndisliyi ixtisası üzrə Magistratura pilləsində, eləcə də Layihələrin İdarə Olunması Məktəbində də dərs deyir.
Rüfət Əzizovun iş təcrübəsi biotexnologiya, kimyəvi kataliz, pedaqoqika, neft-qaz sənayesi, metal istehsalı, sənaye layihələrinin idarə olunması, təhsil və istehsal bizneslərini əhatə edir.
Qeyd edək ki, Rüfət Əzizov 2003-cü ildə M.V.Lomonosov adına Moskva Dövlət Universitetində kimya ixtisası üzrə təhsil alıb. O, 2007-ci ildə kimya elmləri üzrə fəlsəfə doktoru elmi dərəcəsinə layiq görülüb.

By the order of the Minister of Education, Rufat Azizov was appointed director of the Education Institute.
Rufat Azizov teaches "Design Thinking" under the “MBA in Oil and Gas Management” program implemented by Baku Higher Oil School (BHOS) in collaboration with the Geneva Business School (GBS).
It should be noted that “Design Thinking” classes are held for the first time in Azerbaijan at Baku Higher Oil School.
R. Azizov also conducts classes for graduate students of the Chemical Engineering Department and students of the School of Project Management.
R. Azizov's work experience covers such areas as biotechnology, chemical catalysis, pedagogy, oil and gas industry, metal production, industrial project management, education and production businesses.
Note that R. Azizov graduated from the Faculty of Chemistry of M. V. Lomonosov Moscow State University in 2003. In 2007, he was awarded the Ph.D. degree in chemical sciences.