BANM tələbələri: Cənab Prezident, biz Sizin intellektual əsgərlərinizik
Bakı Ali Neft Məktəbinin Prezident təqaüdünə layiq görülmüş 22 tələbəsi Azərbaycan Respublikasının Prezidenti, cənab İlham Əliyevə məktub ünvanlayaraq, Vətən müharibəsinin möhtəşəm qələbə ilə başa çatması münasibəti ilə Ali Baş Komandana təşəkkürlərini bildiriblər.
Minnətdarlıq məktubunda 30 il davam edən işğala son qoyulmasında Ali Baş Komandanın yüksək idarəçiliyi və böyük sərkərdəlik məharəti ilə idarə olunan Silahlı Qüvvələrin doğma torpaqlar uğrunda böyük fədakarlıq, əzm və qəhrəmanlıq nümayiş etdirdiyi vurğulanıb:
“44 gün davam edən müharibədə beynəlxalq səviyyədə bəyan etdiyiniz “Qarabağ Azərbaycandır!” sözləriniz xalqımızın haqq, ədalət uğrunda savaşının simvolu olaraq milli birliyimizi, bütövlüyümüzü və həmrəyliyimizi daha da gücləndirdi. Ali Baş Komandan kimi Siz bütün bu uğurlarınızla dünyada güclü, qüvvətli, yenilməz və mətin Azərbaycan obrazı yaratdınız”.
Tələbələr məktubda Prezident təqaüdünə layiq görülmələri ilə bağlı da Prezident İlham Əliyevə minnətdarlıqlarını çatdırıblar:
“Biz Vətən Müharibəsinin davam etdiyi günlərdə Sizin imzaladığınız Sərəncamla Prezident təqaüdünə layiq görülmüş tələbə-gənclər olaraq Sizin intellektual əsgərlərinizik”.
Tələbələr intellektual əsgərlər kimi Ali Baş Komandanın əmrini gözlədiklərini və onun bütün tapşırıqlarını canla-başla icra etməyə hazır olduqlarını bildiriblər.

BHOS students: Mr. President, we are your intellectual soldiers
Twenty-two students of Baku Higher Oil School (BHOS) who were awarded the Presidential Scholarship in 2020 have sent a letter to the President of the Republic of Azerbaijan, Mr. Ilham Aliyev, in which they thanked the Supreme Commander-in-Chief for the Great Victory won by Azerbaijan in the Patriotic War.
In the thank-you letter, it was noted that the Armed Forces, led by the Supreme Commander-in-Chief, who possesses outstanding leadership qualities and impeccable military commanding abilities, demonstrated dedication, perseverance and heroism in the war for the liberation of their native lands from the 30-year occupation.
“Your slogan ‘Karabakh is Azerbaijan!’, which you proclaimed to the whole world during the 44-day war, has further strengthened our national unity, integrity and solidarity, and has become a symbol of the struggle of our people for truth and justice.
Thanks to all these successes, you, as the Supreme Commander-in-Chief, have promoted significantly the image of Azerbaijan in the international arena as a strong, powerful and invincible country".
In their letter, the students also thanked President Ilham Aliyev for awarding them the Presidential Scholarship:
“We, the students who were awarded the Presidential Scholarship according to the order you signed during the Patriotic War, are your intellectual soldiers who are always ready to follow the order of the Supreme Commander-in-Chief”.