Bakı Ali Neft Məktəbi və Tallinn Texnologiya Universiteti arasında müqavilə imzalanıb
Bakı Ali Neft Məktəbi və Estoniyanın Tallinn Texnologiya Universiteti arasında Əməkdaşlıq haqqında müqavilə imzalanıb.
Müqaviləni Bakı Ali Neft Məktəbinin rektoru Elmar Qasımov, Tallinn Texnologiya Universitetinin Akademik məsələlər üzrə prorektoru Hendrik Voll və İnformasiya-Kommunikasiya Texnologiyaları Məktəbinin dekanı prof. Gert Jervan imzalayıb.
Müqavilə hər iki ali təhsil müəssisəsinin tədqiqat və təhsil, tədris proqramlarının hazırlanması üzrə konsultasiyaların keçirilməsini, “Erasmus+" və “Horizon” beynəlxalq proqramları çərçivəsində tələbə və əməkdaşların mübadiləsini, Yay/Qış məktəblərində iştirakı, TalTech-in konsepsiyası əsasında Kiber Təhlükəsizlik Mərkəzinin təsis olunması üzrə məsləhətləşmələrin aparılmasını, informasiya texnologiyaları üzrə tədqiqat sahəsində əməkdaşlıq kimi məsələləri əhatə edir.

Baku Higher Oil School and Tallinn University of Technology (Estonia) have signed a cooperation agreement.
The document was signed by Rector of Baku Higher Oil School Elmar Gasimov,  Vice-Rector for Academic Affairs of Tallinn University of Technology Hendrik Voll and Dean ofSchool of Information & Communication Technologies prof. Gert Jervan.
The agreement provides for conducting consultations on the development of research, educational and training programs for both universities, exchange of students and staff within the international programs Erasmus + and Horizon, participation in Summer/Winter schools, conducting consultations on the creation of a CybersecurityCenter based on the TalTech concept, cooperation in the field of Information Technology Research, etc.