BANM tələbəsi Heriot-Vatt Universitetinin mükafatına layiq görülüb
Bakı Ali Neft Məktəbinin (BANM) "Kimya mühəndisliyi" ixtisası üzrə təhsil alan II kurs tələbəsi Sevinc Qafarlını Böyük Britaniyanın Heriot-Vatt Universitetinin 2014/2015-ci akademik ili üzrə universitet mükafatının qalibi seçilməsi münasibəti ilə təbrik edirik! Ali Məktəbinin tədris, elmi və ictimai həyatında fəallığı ilə seçilən Sevinc Qafarlı 2014/2015-ci akademik ili üzrə yüksək təhsil göstəricilərinə görə Böyük Britaniyanın Herriot-Vatt Universiteti tərəfindən sertifikata və 100 funt sterlinq məbləğində pul mükafatına layiq görülüb. Beləliklə, Bununla əlaqədar Heriot-Vatt BANM /Sevinc Qafarlıya təbrik məktubu göndərilib. Məktubda deyilir:
"Hörmətli Sevinc,
Sizi 2014/2015-ci akademik ili üçün nəzərdə tutulan universitet mükafatının qalibi olduğunuz münasibəti ilə təbrik edirik.
Bu 100 funt sterlinq məbləğində pul mükafatı yüksək təhsil göstəricilərinə görə verilir. Məktuba mükafatı təsdiq edən sertifikat əlavə olunur. Ümid edirik ki, mükafat nailiyyətinizi Sizə daima xatırladacaq.
Bir daha Universitet adından Sizi nailiyyətinizə görə təbrik edir və gələcək karyeranızda uğurlar arzu edirik.
Hörmətlə, Karen Makartur, Qeydiyyat əməliyyatları üzrə direktor Herriot-Vatt Universiteti, Edinburq, Böyük Britaniya"
Qeyd edək ki, Sevinc Qafarlı 2013/2014-cü təhsil ili üzrə Azərbaycan ali məktəblərinə I ixtisas qrupu üzrə qəbul imtahanında ən yüksək nəticə göstərən (695 bal) iki tələbədən biridir. O, həmçinin prezident təqaüdünə layiq görülmüşdür.

We are extending our congratulations to Sevinc Qafarli, BHOS second year Chemical Engineering student who has become a winner of University Prize of Heriot-Watt University, UK, for 2014/15 Academic year! Distinguished by her educational and social activities Sevinc Qafarli has been awarded with a certificate and monetary prize amounting £ 100 by Heriot-Watt University, UK, for 2014/15 Academic year for demonstrating outstanding merit.In this respect Heriot-Watt University has sent a congratulation letter addressed to Sevinc Qafarli:
"Dear Sevinc,
I am writing to congratulate you on the award of the University Prize for the academic session 2014-2015.
This prize is awarded for outstanding merit and carries a monetary award of £100.00. A certificate confirming the award of the prize is enclosed and we hope this will provide a lasting reminder of your achievement.
Once again, many congratulations on your achievement and on behalf of the University, I wish you well in your future career.
Yours sincerely,Karen McArthur,Head of registry operations Heriot-Watt University, Edinburgh, UK"
It should be mentioned that Sevinc Qafarli was one of two students who demonstrated outstanding results according to first specialization group during entrance exam of Academic year 2013/2014 having gathered 695 points. At the same time S. Qafarli is the winner of the Presidential Scholarship.