Kürdəmirli əkizlər Bakı Ali Neft Məktəbini seçdi
Ali təhsil  müəssisələrinin  I ixtisas  qrupuna  daxil  olan  ixtisaslar  üzrə yüksək bal toplayaraq Bakı Ali Neft Məktəbində təhsil almaq istəyən abituriyentlər arasında əkiz qardaşlar da var.
Kürdəmir şəhər Tofiq İsmayılov adına 1 saylı məktəbdə təhsil almış Vüqar və İlqar Nəsirli qardaşları orta məktəbi 2020-ci ildə fərqlənmə attestatıyla bitiriblər.
Təhsil aldıqları müddətdə dəfələrlə “İlin şagirdi” seçilib, müxtəlif fənn olimpiadaları üzrə əsas yerlərin qalibi olublar.
“Poliqon”, “Nə? Harda? Nə zaman?”, “Xəmsə” kimi müxtəlif intellektual yarışlarda, eləcə də “Əlaçı” verilişində iştirak ediblər.
Təhsil aldıqları müddətdə məktəbdə dəfələrlə intelektual yarışmalar keçirib və müxtəlif mükafatlarla təltif olunublar.
Bu il keçirilən qəbul imtahanlarında İlqar Nəsirli 656,2, Vüqar Nəsirli isə 645 bal toplayıb. Onların hər iksinin də məqsədi Bakı Ali Neft Məktəbinin “Proseslərin avtomatlaşdırılması mühəndisliyi” ixtisasında təhsil almaqdır.
Qeyd edək ki, ötən tədris ilində də Bakı Ali Neft Məktəbinə Kürdəmirdən olan əkiz qardaşlar qəbul olmuşdu. Qardaşlardan Rəşad Azadlı  Neft-qaz mühəndisliyi ixtisası üzrə 679.3 bal toplayaraq Prezident təqaüdünə layiq görülmüşdü.

There are twin brothers among the applicants who scored high in the entrance exams for the first specialty group and chose to study at Baku Higher Oil School.
Brothers Vugar and Ilgar Nasirli graduated with honors from the complete secondary school No.1 named after Tofig Ismailov in Kurdamir in 2020.
During their study at the school, they both were repeatedly declared "Student of the Year", and they took top places in various subject olympiads.
Vugar and Ilgar Nasirli took part in various intellectual competitions, such as "Polygon", "What? Where? When?”, “Khamsa”, and participated in the program “Honors Student”.
During their study at school, they repeatedly participated in intellectual competitions and received various prizes.
At the entrance exams held this year, Ilgar Nasirli scored 656.2 points, Vugar Nasirli - 645 points.
Both brothers will study at the Process Automation Engineering Department of Baku Higher Oil School.
It should be noted that Vugar and Ilgar Nasirli are not the only twin brothers from Kurdamir who entered Baku Higher Oil School. Last year, twin brothers from Kurdamir also entered Baku Higher Oil School. One of the brothers, Rashad Azadli, scored 679.3 points in the specialty "Petroleum Engineering" and was awarded a Presidential Scholarship.