Bakı Ali Neft Məktəbinin 7 məzunu Heydər Əliyev adına Neft Emalı zavodunda işə qəbul oldu
Bakı Ali Neft Məktəbinin (BANM) 7 məzunu SOCAR-ın Heydər Əliyev adına Bakı Neft Emalı zavodunda  peşə fəaliyyətinə başlayacaqlar.
Kimya mühəndisliyi ixtisasının məzunları Zülfüqar Tağıyev , Aytac Məmmədli, Rauf Şirəliyev, Səidə Sadiyeva, Proseslərin avtomatlaşdırılması ixtisasının məzunları Elvin Həsənli, İlham Marufov və Ziyəddin Quliyev işə qəbul zamanı imtahan və müsahibə mərhələsini uğurla keçiblər. İşə qəbul olmaları münasibəti ilə məzunlarla görüşən Bakı Ali Neft Məktəbinin rektoru Elmar Qasımov onları  təbrik edərək, karyeralarında ilk addımı atan gənc mühəndislərə hər zaman biliklərini artırmağı, öz üzərlərində işləməyi, yeni texnologiyaları fəaliyyətlərində tətbiq etməyi tövsiyə edib.
Rektor bildirib ki, BANM-in əksər məzunları universiteti bitirərkən dərhal işlə təmin olunurlar. E. Qasımov qeyd edib ki, məzunların bu uğuru onların intellektual potensialları və bacarıqları ilə yanaşı, həm də Ali Məktəbdə onlara öyrədilən fundamental, yüksək keyfiyyətli tədrisin bəhrəsidir. Rektor onların qısa zamanda yüksəkixtisaslı kadr kimi çalışdıqları müəssisənin inkişafına töhfə verəcəklərinə inandığını bildirib.
Məzunlar da öz növbəsində çalışdıqları müddətdə işlərinə məsuliyyətlə yanaşacaqlarına, bilik və təcrübələrini müəssisənin fəaliyyətində tətbiq edəcəklərini qeyd ediblər. Onlar mühəndislik sahəsində yeni addımlarını atan gənclərə yaradılan şərait və dəstək üçün Heydər Əliyev adına Neft Emalı zavodunun rəhbərliyinə də təşəkkürlərini bildiriblər.

7 graduates of Baku Higher Oil School (BHOS) will start their professional careers at the Heydar Aliyev Baku Oil Refinery of SOCAR.
Graduates of the Chemical Engineering Department Zulfugar Tagiyev, Aytach Mammadli, Rauf Shiraliyev, Saida Sadiyeva, graduates of the Process Automation Department Elvin Hasanli, Ilham Marufov, Ziyaddin Guliyev were hired by the Heydar Aliyev Baku Oil Refinery after they had successfully passed the examination and interview stages.
Rector of Baku Higher Oil School Elmar Gasimov met with these graduates on this occasion. Congratulating them, Elmar Gasimov advised the young engineers, who are taking the first steps in their careers, to always increase their knowledge, work on themselves, and apply new technologies in their activities.
The rector said that most BHOS graduates get employed straight after graduation. Elmar Gasimov noted that the graduates owe their success not only to their intellectual potential and skills, but also to the fundamental, high quality education they received at the Higher School. The rector expressed confidence that the graduates would soon contribute to the development of the company, where they work as highly qualified specialists.
The graduates, in turn, noted that they will do responsibly their work and use their knowledge and experience for the benefit of the enterprise. They also thanked the management of the Heydar Aliyev Baku Oil Refinery for the support they give to the young people who are taking the first steps in the field of engineering.