Tələbə və Gənc Tədqiqatçıların I Beynəlxalq Elmi Konfransları davam edir
Bakı Ali Neft Məktəbinin təşkilatçılığı ilə keçirilən Tələbə və Gənc Tədqiqatçıların I Beynəlxalq Elmi Konfransları çərçivəsində bu gün “Proseslərin Avtomatlaşdırılması və İnformasiya Təhlükəsizliyi – 2020” adlı konfrans öz işinə başlayıb.
Onlayn konfransda Bakı Ali Neft Məktəbinin rektoru Elmar Qasımov çıxış edərək, iştirakçılara uğurlar və səmərəli təcrübə mübadiləsi arzulayıb.
İki gün davam edəcək konfransın mövzuları “İnformasiya, ölçmə, mexatronika və idarəetmə sistemləri”, “Sistemli analiz, modelləşdirmə və verilənlərin emalı”,  “Sənaye şəbəkələrində informasiya təhlükəsizliyi və kibertəhlükəsizliyin problemləri”, “İrihəcmli verilənlərin, maşınla öyrətmənin və süni-intellektin sənayedə tətbiqi”dir.
Konfransa Azərbaycanın 10-a yaxın təhsil müəsissəsindən tələbə və gənc tədqiqatçılar tezislər təqdim edib. Onlar ADA, Azərbaycan Dövlət İqtisad, Azərbaycan Dövlət Neft və Sənaye, Bakı Mühəndislik, Xəzər, Sumqayıt Dövlət, Azərbaycan Texnologiyalar universitetlərinin, Milli Aviasiya Akademiyasının, AMEA İdarəetmə Sistemləri və İnformasiya Texnologiyaları institutlarının təmsilçiləridirlər. Beynəlxalq konfransa İ.M.Qubkin adına Rusiya Dövlət Neft və Qaz Universitetinin və  Çinin Guangdong Texnologiya Universitetinin İdarəetmə Məktəbindən də tezislər təqdim olunub.
Xatırladaq ki, Ulu öndər Heydər Əliyevin anadan olmasının 97-ci ildönümünə həsr olunmuş və bu il ilk dəfə beynəlxalq səviyyədə keçirilən I Beynəlxalq Tələbə Tədqiqat və Elm Konfransları 8-11 iyun tarixlərini əhatə edir.
8 iyunda açılışı olan “Kimya və kimya mühəndisliyində dayanıqlı inkişaf” , “Qazıntı və bərpaolunan enerji” konfransları artıq işini yekunlaşdırıb.

I International Scientific Conferences of Students and Young Researchers continue their work
Today, Conference on Process Automation and Information Security - 2020 has begun its work as part of the 1st International Scientific Conferences of Students and Young Researchers organized by Baku Higher Oil School.
Speaking at the online conference, Rector of Baku Higher Oil School Elmar Gasimov wished the participants success and fruitful experience exchange.
The conference, which will last for two days, will discuss the following topics: Information, Measurement, Mechatronics and Control Systems; Systems Analysis; Modeling and Data Processing; Information Security and Cyber Security Issues in Industrial Networks; Industrial Application of Big Data, Machine Learning and Artificial Intelligence.
Students and young researchers from about 10 educational institutions in Azerbaijan, including ADA University, Azerbaijan State University of Economics, Azerbaijan State Oil and Industrial University, Baku Engineering University, Khazar University, Sumgait State University, Azerbaijan Technical University, National Aviation Academy, Institute of Control Systems of ANAS and Institute of Information Technology of ANAS, presented theses to the conference.
Representatives of Gubkin Russian State University of Oil and Gas and the Management School of Guangdong University of Technology (China) also presented theses to the conference.
Note that the 1st International Scientific Conferences of Students and Young Researchers, which are dedicated to the 97th birthday anniversary of the National Leader Heydar Aliyev and are being held at the international level for the first time this year, will run from June 8 to 11.
The Conference on Chemistry and Sustainable Development in Chemical Engineering and the Conference on Drilling and Renewable Energy Sources, which opened on June 8, have already completed their work.