Azərbaycanda ilk dəfə olaraq Bakı Ali Neft Məktəbində buraxılış işlərinin onlayn müdafiəsinə başlanılıb
Azərbaycanda ilk dəfə olaraq Bakı Ali Neft Məktəbində (BANM) buraxılış işlərinin onlayn müdafiəsinə start verilib.
Ali Məktəbin V kurs tələbələri buraxılış işlərini və magistrantlar isə dissertasiya işlərini onlayn şəkildə müdafiə edirlər. Müdafiə prosesisi “MS Teams” onlayn platforması üzərindən canlı formada Yekun Dövlət Attestasiya və İxtisaslaşdırılmış Elmi Şuranın üzvlərinin iştirakı ilə  təşkil olunub.
2019/2020-ci təhsil ilində tədris planlarının bütün şərtlərini yerinə yetirmiş və tədris olunan bütün fənlər üzrə attestasiyalardan müvəffəqiyyətlə keçmiş “Neft-qaz mühəndisliyi”, “Kimya mühəndisliyi” və “Proseslərin avtomatlaşdırılması mühəndisliyi” ixtisaslarının tələbələrinin buraxılış işlərinin müdafiəsi davam edir.
Eyni zamanda, “Proseslərin avtomatlaşdırılması mühəndisliyi” ixtisasının “Texniki sistemlərdə informatika və idarəetmə” ixtisaslaşması üzrə təhsil alan II kurs magistratura tələbələri də dissertasiya işlərini onlayn formada müdafiə edirlər.
Sonda tələbələr professor-müəllim heyətinin suallarını cavablandırırlar.
Qeyd edək ki, tələbələr uzun müddət elmi rəhbərləri ilə birgə dissertasiya işlərinin hazırlanması yönündə birgə işləyiblər.

Baku Higher Oil School has launched online thesis defense for the first time in Azerbaijan
Fifth year students of BHOS are defending their graduation theses, and graduate students of BHOS are defending their dissertations online.
The thesis defense process is being carried out through the MS Teams online platform with the participation of members of the State Final Attestation Commission and the Specialized Scientific Council.
The defense of graduate theses of students of the Petroleum Engineering Department, Chemical Engineering Department, Process Automation Engineering Department, who have fulfilled all the conditions of the 2019/2020 curriculum and successfully passed attestation on all subjects taught, is continuing.
At the same time, 2nd year graduate students of the Process Automation Engineering Department who are majoring in Management and Informatics in Technical Systems are defending their dissertations online.
It should be noted that the students worked for a long time with their thesis supervisors to prepare dissertations.
At the end of the thesis defense process, students answered the questions of professors and teachers.