Rektor Elmar Qasımov tələbələrlə onlayn görüş keçirdi
Bakı Ali Neft Məktəbinin Rektoru Elmar Qasımov Ali Məktəbin V kurs tələbələri ilə onlayn görüş keçirib. “Microsoft Teams” platforması üzərindən təşkil olunan görüşdə 100-dən çox tələbə iştirak edib.
Görüşün əsas məqsədi Ali Məktəbdə təlim-tədris prosesi və tələbələrin qarşısına çıxan çətinliklərin birgə həlli yollarını müzakirə etməkdən ibarət olub.
Görüş zamanı Rektor tələbələrin Final imtahanları, “Məzun Günü”, istehsalat təcrübəsi, karyera imkanları və digər vacib məsələlərə dair suallarını cavablandırıb.
Tələbələrlə distant dərslərin effektlivliyi də geniş müzakirə olunub.
Rektor Elmar Qasımov bildirib ki, ölkəmizdə ilk dəfə geniş formada tətbiq olunan distant təhsil Bakı Ali Neft Məktəbinin akademik heyəti və tələbələri üçün də uğurlu təcrübə olub. O qeyd edib ki, tətbiq edilən müasir kommunikasiya metodları fonunda qlobal səviyyədə geniş miqyas alan Koronavirus (COVID-19) pandemiyasının təhsil sektoruna mənfi təsirləri minimallaşdırılıb. Bunun nəticəsidir ki, Bakı Ali Neft Məktəbi də tədris prosesini vaxtında yekunlaşdırmağa və imtahanları onlayn qaydada uğurla təşkil etməyə nail olub.
Tələbələr də öz növbəsində onlayn tədris sisteminə vaxtında keçidin faydalı olduğunu diqqətə çatdırıblar.
Sonda tələbələrin hər birinin ayrı-ayrılıqda sualları cavablandırılıb. Qaldırılan məsələlərin həlli ilə bağlı müvafiq kafedra və şöbələrə tapşırıqlar verilib.

Rector of Baku Higher Oil School (BHOS) Elmar Gasimov held an online meeting with fifth-year students of BHOS.
The meeting, organized on the Microsoft Teams platform, was attended by over 100 students.
The main purpose of the meeting was to discuss the educational process at Higher School and ways to jointly solve the problems facing students.
During the meeting, the rector answered students' questions regarding final exams, “Graduation Day”, internships, career opportunities and other important aspects.
The effectiveness of distance learning was also widely discussed with students.
Rector Elmar Gasimov said that distance education, which is being widely used for the first time in our country, has become a successful experience for teachers and students of Baku Higher Oil School. He noted that thanks to the use of modern communication methods, the negative impact of the global coronavirus pandemic on the education sector has been minimized.
Baku Higher Oil School has also managed to complete the educational process in a timely manner and to successfully organize online exams.