Bakı Ali Neft Məktəbi nüfuzlu qlobal distant təhsil proqramının lisenziyasını əldə edib
Bakı Ali Neft Məktəbi (BANM) ABŞ-ın Stanford Universitetinin “Coursera for Campus” qlobal distant tədris proqramına qoşulub. Bu proqramın məqsədi Koronavirus infeksiyasından təsirlənmiş ölkələrə təhsil sahəsində dəstək göstərməkdən ibarətdir.
26 mart tarixindən etibarən BANM sözügedən proqramın tədrisinə dair lisenziya əldə edib. Beləliklə, Bakı Ali Neft Məktəbinin “Proseslərin avtomatlaşdırılması mühəndisliyi” və “İnformasiya təhlükəsizliyi” ixtisaslarının tələbələri və müəllimləri dünyanın nüfuzlu 18 universitetinin 400  ixtisas üzrə təklif etdiyi 3800 kursdan ixtisaslarına uyğun olanları ödənişsiz onlayn olaraq mənimsəmək imkanı əldə ediblər.
Belə ki, tələbələr "Coursera for Campus" proqramı çərçivəsində İnformasiya texnologiyaları, Kompüter elmləri və Mühəndislik üzrə kurslardan yararlanırlar.
Kurs ingilis dilində tədris olunur və 150-dən çox BANM tələbəsi yararlanır. Kursu müvəffəqiyyətlə bitirən tələbələr sonda sertifikat əldə edəcəklər. Bu da onlara müvafiq fənlər üzrə final imtahanlarından azad olmaq imkanı verəcək.
Məlumat üçün bildirək ki, sözügedən kurslar universitet tələbələrinə, məzunlara, müəllim və işçi heyətinə yüksək keyfiyyətli onlayn təhsil təklif edir.

The goal of this program is to provide educational support to countries affected by Coronavirus infection.
BHOS received a license to conduct training within the Coursera for Campus program starting from March 26 this year.
Thus, students and teachers of the Process Automation and Information Security Departments of Baku Higher Oil School got the opportunity to acquire online courses on relevant specialties for free from the 3649 courses offered by 18 world famous universities on 400 specialties. So, the students are currently taking courses in information technology, computer science and engineering as part of the Coursera for Campus program.
More than 150 BHOS students are taking part in the courses, which are being conducted in English language. Students who successfully complete the courses will receive certificates, which will exempt them from taking final exams on relevant subjects.
It should be noted that these courses offer high-quality online education for students, graduates, teachers and employees of universities.