Bakı Ali Neft Məktəbi distant dərsləri davam etdirir
Koronavirus (COVİD - 19) infeksiyasının Azərbaycan ərazisində yarada biləcəyi təhlükənin qarşısının alınması məqsədilə təxirəsalınmaz tədbirlərdən biri kimi ümumitəhsil və ali təhsil müəssisələrində  tədris, təlim-tərbiyə prosesinin müvəqqəti dayandırılması ilə əlaqədar Bakı Ali Neft Məktəbi I kursda təhsil alan tələbələrin tədrisində fasiləsizliyi təmin etmək üçün  ingilis dili hazırlığı üzrə distant dərslər təşkil edib.
Tələbələrin dərs prosesindən kənarda qalmaması üçün “Skype” və “Microsoft Team” proqramları üzərindən tədris proqramına uyğun olaraq dərslər keçirilir. Tələbələr heç bir məsafə qət etmədən, əvvəlcədən müəyyən olunmuş vaxtda interaktiv olaraq dərslərdə iştirak edir.
Dərslər qrup şəkilində 90 dəqiqə ərzində tədris olunur, 200-ədək tələbəni əhatə edir.
Qeyd edək ki, Bakı Ali Neft Məktəbi “Neft-qaz mühəndisliyi”, “Kimya mühəndisliyi”, “Proseslərin avtomatlaşdırılması mühəndisliyi” və “İnformasiya təhlükəsizliyi” ixtisasları üzrə kadr hazırlayır. Tədris ingilis dilində 5 il müddətinə həyata keçirilir.

As it is known, the educational process was temporarily suspended in the institutions of general and higher education of the Republic of Azerbaijan in order to prevent the threat of the spread of Coronavirus (COVID-19) in the country.
In this connection, Baku Higher Oil School (BHOS) organized distance English classes to ensure the continuity of training first-year students.
The classes are conducted according to the curriculum via the Skype and Microsoft Team programs.
The online English lessons start at a predetermined time and are held in an interactive form. The classes are conducted in a group form. Each lesson lasts for 90 minutes with the participation of about 200 students.
Note that Baku Higher Oil School trains specialists in petroleum engineering, chemical engineering, process automation engineering and information security. Education at Higher School lasts for 5 years with lessons being conducted in English language.