Bakı Ali Neft Məktəbinin daha 8 tələbəsi Avropada təhsil alacaq
Bakı Ali Neft Məktəbinin 8 tələbəsi Erasmus+ proqramı çərçivəsində Bolqarıstanın Angel Kançev adına Ruse və Yunanıstanın Qərbi Attika universitetlərində 1 semestr müddətinə təhsil alacaq. Tələbələrin tədris müddəti fevral - iyun tarixlərini əhatə edəcək. Bakı Ali Neft Məktəbinin rektoru Elmar Qasımov Avropada təhsil alacaq tələbələr və onların valdeynləri ilə görüşüb.
Rektor Erasmus+ proqramı çərçivəsində seçilmiş tələbələri təbrik edib və onlara qarşıdakı semestr ərzində uğurlar diləyib. O, həmçinin 1 semestrlik müddəti faydalı keçirməyi, yeni bilik və bacarıqlar əldə etməyi, Avropa universitetlərinin təşkil etdiyi tədbirlərdə fəal iştirak etməyi, əcnəbi tələbələrlə əlaqələrin qurulmasını, ölkəmizin, eləcə də Ali Məktəbin adını yüksək səviyyədə təmsil etməyi tələbələrə tövsiyyə edib. E.Qasımov bildirib ki, Ali Məktəbin Proseslərin avtomatlaşdırılması mühəndisliyi (PAM) ixtisasının IV kurs tələbələri Azər Əliyev, Fidan Abbaszadə, Emil Nağızadə, Tərlan Əhədli Bolqarıstanın "Angel Kançev" adına Ruse universitetində, Həmidə Əliyeva, Kamran Alcanov, Toğrul Nəbili, Ömər Məmmədov isə Yunanıstanın Qərbi Attika universitetində təhsil almaq imkanı əldə ediblər.
“Ümumilikdə, 2019-2020-ci tədris ilinin yaz semestrində Bakı Ali Neft Məktəbinin Proseslərin avtomatlaşdırılması mühəndisliyi (PAM) ixtisasından 15 tələbənin Erasmus + proqramı çərçivəsində təhsillərini Avropada davam etdirilməsi nəzərdə tutulub. Onlardan 7-si yanvar ayından İspaniyanın Alkala Universitetində təhsil alır”- deyə rektor qeyd edib.

Eight more BHOS students to study in Europe
Eight students of Baku Higher Oil School (BHOS) will study for one semester (February - June) at the Angel Kanchev University of Ruse (Bulgaria) and the University of West Attica (Greece) under the Erasmus + program.
The BHOS Rector Elmar Gasimov met with these students and their parents.
The rector congratulated the students selected for the Erasmus + program and wished them success in the next semester. He recommended the students to effectively spend their time abroad, acquire new knowledge and skills, actively participate in events organized by European universities, establish contacts with foreign students, and adequately represent our country and the Higher School abroad.
Elmar Gasimov said that fourth-year students of the Process Automation Engineering Department of Baku Higher Oil School Azer Aliyev, Fidan Abbaszade, Emil Nagizade, Tarlan Ahadli will go to study at the Angel Kanchev University of Ruse (Bulgaria) and that their classmates Khamid Aliyev, Kamran Alchanov, Togrul Nabili, Omar Mammadov will go to study at the University of West Attica (Greece).
“In total, 15 students of the Process Automation Engineering Department of Baku Higher Oil School will study in Europe during the spring semester of the 2019-2020 academic year under the Erasmus + program. 7 of them are already studying at the University of Alcala (Spain) since January 2020,” the rector added.